Menu

Łykanie tabletek

Jak nauczyć dziecko przełykac tabletki? Za kazdym razem jest płacz i krzyk w końcu gniotę tabletki na łyżce, zalewam proszek wodą i tak połyka przepijając szklanka wody . Niestety niektóre tabletki należy łykać w całości i co będzie jak takie trzeba będzie jeść? Te w powłoczkach samorozpuszczalnych mam na myśli. Wiem że tak się trochę martwię na wyrost, ale wolałabym nauczyć synka połykania zanim faktycznie będzie to przydatne. Macie jakieś metody?

kachna30
 2206  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

Elektra1
Moja Paulinka z kolei przegryzała tableki – i też był problem z przełykaniem, ale kiedyś koleżanka pokazała jej jak połyka tiktaka – Paula koniecznie chciała jej dorównac i poszło. Sama potem byłam zdziwiona jak przy okazji przeziębienia bez zająknięcia połkneła rutinoscorbin! Wtedy się rpzyznała jak to się nauczyła tej sztuki!
afrodyta
A spróbuj naciąć miśka – żelka z haribo, do środka wsunąć tabletkę izacisnąć. Zwilżony śliną misiek przechodzi przez gardło jak nóżprzez masło. Tym sposobem mój ssynekłykał tebletki już w wieku ok 2-3 lat. W miśka i do buxki. A drugimisiek w nagrodę. Misiek rozpszcza się w brzuszku i po kłopocie.
kosia
Nie chcę cię dobijać ale moja Aga (15) nadal nie połyka tabletek i nie jest to z pewnością żadna trauma z dzieciństwa – nie bo nie i koniec. Zawsze informuję o tym lekarza i w miarę możliwości są to leki które albo można rozpuścić albo rozgnieść. Cóż – taki jej urok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.