Menu

macierzyński na wychowawczym

drogie mamusie jak to jest jeżeli w trakcie urlopu wychowawczego urodzę dziecko to czy urlop macierzyński jest wtedy płaty i przez kogo?

elcia236
 492  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Praca i Finanse urlop macierzynski

Odpowiedzi

corcia
sam poczytam bo też sie zastanawiałam nad tym
elcia236
znalazłam:
Jeżeli kolejne dziecko urodzi się pod koniec urlopu wychowawczego, to pracownicy przysługuje urlop macierzyński z dniem następnym po dniu zakończenia urlopu wychowawczego. Wspomniany przepis nie będzie stosowany w przypadku zgodnie z art.184 k.p. pracownica będzie pobierała zasiłek macierzyński.
rozowa82
no dobrze ale jeśli ktośma umowe na czas okreslony to wtedy pracodawca musi przedłużyć umowe do dnia porodu tak????
agnieszka79
ja urodziłam drugą córeczkę jak byłam na urlopie wychowawczym i w dniu porodu przechodzi się automatycznie na urlop macierzyński płatny przez zus,ale trzeba jeszcze napisac wniosek do mopsu(bynajmniej tak jest u nas,bo ja pobieram z mopsu wychowawczy)wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego
beata87
kiedyś zadała podobne pytanie.. http://www.netmama.pl/opinie/291415-0/Macierzy%C5%84skie-na-drugie-dziecko.html

też jestem w takiej styuacji
beata87
http://www.netmama.pl/opinie/291415-0/Macierzy%C5%84skie-na-drugie-dziecko.html
basiaikubus
jeżeli jest się na wychowawczym bezpłatnym to macierzyński płatny się nie należy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.