Menu

macierzyński po ustaniu umowy

mam termin porodu na 8.07.2013 i tego samego dnia kończy mi się umowa o pracę proszę mi powiedzieć czy mam szanse na macierzyńskie jak mam to załatwić gdzie i kiedy i czy będę mogła skorzystać z tego dłuższego urlopu chciałabym iść na rok z powodu bycia dłużej z dzieckiem z synem byłam tylko 5 miesięcy i wydaje mi się że za mało proszę jestem 32 tc i chciałabym być już świadoma tego czego mogę oczekiwać

marzena1980
 483  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Praca i Finanse macierzyński

Odpowiedzi

clyde22
Z tego co wiem wypłatę macierzyńskiego przejmie ZUS, zakładając, że nie będziesz miała przedłużonej umowy. Radzę już teraz wybrać sie do swojej placówki terenowej ZUSu i dowiedzieć się szczegółów... (kciuki)(kwiatek)
monikarogalska2
Tak jak pisze clyde22 ZUS przejmie wypłatę zasiłku (5m-cy). Skoro nie będziesz miała umowy a tym samym etatu nie przysługuje Ci URLOP rodzicielski(pout)
monikarogalska2
Jak masz przepracowany rok na pełnym etacie to możesz iść po macierzyńskim na zasiłek dla bezrobotnych
jagoda30
Macierzyński tak,urlop wychowawczy nie,jeśli razem z macierzyńskim będziesz miała więcej niż rok należy Ci się kuroniówka.
marzena1980
dziękuję bardzo za odpowiedź już coś wiem szef jeszcze musi mi wypłacić cały urlop który mi przysługiwał za tamten rok i już za ten do końca umowy lub przedłużyć umowę ciekawe co mu lepiej się opłaci urlop za cały tamten rok bo nie skorzystałam bo jesteśmy z urlopami prawie rok do tyłu ciekawa jestem co zrobi
clyde22
Może warto z szefuniem pogadać? Nic go Twój macierzyński nie będzie kosztował, a może później chce mieć Cię nadal w swojej drużynie?... (pokoj)(kciuki)(kwiatek)
ryzawa535
macierzyński owszem,wychowawczy nie miałam taką samą sytuację po skończeniu umowy zasiłek wypłacał zus
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.