Menu

Macierzyńskie na drugie dziecko..?

Jestem w tej chwili na wychowawczym , co by było gdybym zaszła w ciąże ? Czy bym dostawała macierzyńskie na drugie dziecko i wychowawcze na pierwsze dziecko..? napiszcie czy wy też byłyście w takiej sytuacji..?

beata87
 580  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Wychowanie macierzyński i wychowawczy

Odpowiedzi

patimama
ooo też jestem ciekawa;)
AGAO30
Ja jestem w tej sytuacji o której piszesz. Rodze w marcu tak, że od marca przechodze na miacierzyński na nowo narodzone dziecko (oczywiście stary urlop wychowawczy jest przerwany). A po macierzyńskim przysługuje mi urlop wychowawczy na drugie dziecko.
basiaikubus
ja byłam w takiej sytuacji
a więc miałam wychowawczy do grudnia 2010r. zaszłam w drugą ciążę zawiesiłam wychowawczy pisząc podanie o powrót do pracy(musisz napisać na miesiąc przed planowanym powrotem) , poszłam na jeden dzień do pracy i na drugi zaniosłam zwolnienie ; czyli do końca ciąży na zwolnieniu i macierzyński a co wychowawczego to zależy czy pójdą mi na rękę
joana1983
A ja nie miałam takiej sytuacji ale pracuję w Dziale Kadr i znam to od strony prawnej.
Dziewczyny mają rację. Jeśli jesteś na wychowawczym i w trakcie jego trwania urodzisz 2 dziecko to wychowawczy jest przerwany i z dniem porodu zaczyna Ci się macierzyński na 2 dziecko, podczas którego dostajesz normalnie 100 % wynagrodzenia. Po upływie macierzyńskiego składasz wniosek o wychowawczy i zaczyna Ci się urlop 3 letni na 2. dziecko, chyba że będziesz chciała krótszy to musisz określić to we wniosku.

Nie wiem czy coś z tego mojego bełkotu zrozumiełaś ale pozdrawiam Cię serdecznie ?:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.