Menu

Macierzyństwo

Jak możecie opisać ten stan, bycie matką? Co dało wam macierzyństwo, a być może co odebrało? Podzielcie się ze mną czyli przyszłą mamą...

Justyna1983
 467  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina macierzyństwo

Odpowiedzi

Beatka9316
Nie ma niczego piękniejszego jak mycie matką.
Wiadomo jak dziecko pojawia się na świecie to są ograniczenia. Ale czego się nie robi dla własnego dziecka. Ja byłam osobą dość aktywną wycieczki, wypady ze znajomymi... A nagle się okazało, że zostanę mamusią. I nigdy nawet przez sekundę tego nie żałowałam.
Nie ma nic lepszego jak patrzeć na własne dziecko jak uczy się wszystkiego po kolei. I jak bardzo czuje się bezpieczne przy Tobie.Niesamowite jest to jak dziecko przy własnej mamie umie się szybko uspokoić.
A od kąt jestem mamą czuje się spełniona mam własną rodzinę wiem, że jestem komuś potrzebna i mam dla kogo żyć.
I za nic w świecie nie zamieniła bym tego !
Bestyjka
Oprócz tego co napisała @beatka czyli samych pozytywów ;) mi macierzyństwo dało też dużo stresu.
Najpierw Czarek urodził się sporo przed czasem (31tc) więc wiadomo, nie byłam przygotowana i na tyle rozgarnięta żeby sobie z tym poradzić bezproblemowo. Później walka z chorobą, znów latanie po lekarzach, którzy nas początkowo ani nie umieli nakierować ani w ogóle pomóc. Więc mimo stresu nauczyło mnie to rozgarnięcia, pomogło dorosnąć itd ale niczego nie żałuję ;)
renata29
Kosmos.Istne wariactwo.Niekiedy masz ochotę wyrzucić dzieciaka przez okno,tak bardzo cię wkurza,ale częściej zacałowałabyś na śmierć :)
Ada3610
BYCIE MATKĄ to najwspanialsze co może spotkać kobietę.

Całe życie się zmienia - NA LEPSZE !

+ stres, nerwówka, ograniczenia, wariactwo i wielka odpowiedzialność.

Ale jak ktoś jest ogarnięty to sobie ze wszystkim wspaniale poradzi.
Beki
Jeśli chodzi o mnie to odnalazłam sens życia. Wszystko jest teraz takie oczywiste dla kogo się robi dane rzeczy, praktycznie wszystko, a to napędza do działania i życia.
Wiadomo, że spontaniczność odpada, ale można to nadrobić później jak dziecko dorośnie ;)
kama86
Dla mnie bycie matka to ciagla nauka i poznawanie samej siebie..
Macierzynstwo dalo mi radosc i szczescie,ale tez i nie przespane noce,problemy ,troske i nauke odpowiedzialnosci...
amalka
Bywa, że cały dzień z zachwytem wpatrywałam się w Krzysiaczka, słuchałam jego oddechu gdy spał, bawiłam się z nim i słuchałam cierpliwie, odpowiadałam na setki pytań... kochając synka nad życie... Bywało również, że wściekła, rozżalona, bezsilna, zapłakana... czekałam na powrót małżonka z pracy i już przy wejściu wręczałam mu dziecko w ramiona (wciąż kochając Je ponad wszystko) a sama szłam na spacer, popłakać, powrzeszczeć w lesie, wyżalić się koleżance lub siostrzyczce... Ciężkie dni zdarzają się coraz rzadziej, bo Krzysio jest coraz starszy (niestety?) jednak nie zawsze jest kolorowo. Nikt nie mówił, że będzie...

Co mi dało macierzyństwo? Stałam się jeszcze bardziej wrażliwa, uporządkowana, mniej ryzykuję, jeszcze bardziej dbam o dietę... Czuję się spełniona. Chyba po prostu stałam się lepszym człowiekiem...

Co mi macierzyństwo odebrało? Sprawność, zdrowie... jednak nie żałuję! Nie żałowałam nawet przez jedną minutę Krzysiowego życia.

Faaajnie być MAMĄ (serce)
samosia
Czuje się spełnioną kobietą, dałam życie małej osóbce, a moim zdaniem nie ma na świecie nic piękniejszego jak patrzeć, jak tak mała osóbka się rozwija, uśmiecha, czy płacze.

Cieszę się, że mogę być z moim dzieckiem w domu i przeżywać te piękne chwile...
flame123
Odebrało mi pieniądze :), a dało całą resztę.
Iwona1977
Przewrocilo zycie do gory nogami...:)
12345
Mi macierzynstwo dało szczescie, wiare i chec do zycia bo mam dla kogo swojego synka którego kocham nad zycie bezgranicznie ;-) ma dopiero 4 miesiace a jest najwazniejszy dla mnie.. bycie mamusia jest WSPANIAŁE dziecko jak cos boli to chce do mamy a mama utuli i dzidzia sie uspokaja i ma ulge ... macierzynstwo nic nie odbiera madrym mamom jezeli sie kocha mocno dziecko t to dziecko jest wyczekiwane i niczego nie odbiera bo to ten maluszek jest na pierwszym miejscu ;-) pozdrawiam serdecznie Was ;-D
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.