Menu

Macierzyństwo w młodym wieku

Czy waszym zdaniem nastolatka może być dobrą matką dla swojego dziecka? Czy da się pogodzić szkołę i zdobyć wykształcenie mimo obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci? Jak poradzić sobie z kosztami utrzymania dziecka, kiedy nie ma się środków do życia i samemu jest się na garnuszku rodziców? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Ania
 1993  7

Odpowiedzi

milcia22
znam dużo dziewczyn, które mimo młodego wieku pogodziły szkolę z obowiązkami, kluczową rolę pełnią tu rodzice nastolatków, którzy sami zostali rodzicami. Pomoc, wsparcie a na pewno da się wszystko pogodzić. Mnie się nie udało już w ciąży, zrezygnowałam ze szkoły z powodu dwóch ciąż zagrożonych w przeciągu kilku miesięcy, obie ciąże straciłam, teraz synuś ma 18 miesięcy a od września będę kontynuowała naukę.
xkasiulax
Myślę jak ollaj
Nula139
Podzielam zdanie @ollaj.
Juli1303
Dla mnie nie sztuka byc dojrzałym na dziecko-kwestia jest też je utrzymać...nie można myśleć kwestią że ktos sobie poradzi nad opieką, trzeba też założyć że to rodzice utrzymują dziecko a nie...dziadkowie
aniol
to iejest latwe pytanie bo zalezy wszystko od warunkow ,poejscia rodziny czy pomoga..i samej matki i ojca jesli jest czy sa wystarczajaco dojrzali i odpowiedzialni bo nawet 40 letnia matka moze byc nieodpowiedzialna ..ogolnie uwazam ze jest to trudne bo jest mnustwo przeszkod i problemow ale jeli matka jest silna i ma pomoc rodziny jest duza szansa na wspaniala przyszlosc i nauke .niestety coraz czesciej bardzo mlode dziewczyny zachodza w ciaze i to niejest nic dobrego gdy 14-15 latki rodza dzieci bo i psychicznie i fizycznie sa jeszcze niedokonca dojrzale i jest to bardzo trudna sytuacja .ja niewyobrazam siebie samej w wieku 15 lat i w ciazy ..niewiem czy bym wtedy podolala ale ja w tym wieku nawet niemyslamaa o wspolzyciu a teraz niestety wszystko sie przyspiesza wiekowo .
Ewciaa22
hmm nie raz te młode matki lepiej sie opiekują swoimi dziećmi niż te co maja około 30 lat... wiadomo jak dziewczyna ma 17 lat to za dużo wyboru nie ma pozostaja rodzice i ich zdanie na ten temat... teraz co raz wiecej jest matek 15latek czy 16sto ale rodzice pomoga wychowaja to jest ok gorzej jak rodzice sie odwrócą ale też zależy od Ojca dziecka...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.