Menu

Mało mówi

Kiedy wasze dzieci zaczęły już ładnie mówić? Sandra ma 21 miesięcy i bardzo bało mówi... w zasadzie tylko kilka pojedynczych słów i na tym koniec, a synek koleżanki w tym samym wieku jest już tak komunikatywny, że zaczynam się naprawdę niepokoić. Jak miała 18 miesięcy to zaczęły się pojawiać nowe słowa a teraz jakby znów zastój.

Natty
 1009  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat rozwój mowy mowa mówienie

Odpowiedzi

Matina
Moja córeczka ma jest dokładnie w takim wieku jak Twoja. Ma 21 m-cy i też słabo mówi. Wiem o co jej chodzi bo potrafi pokazać, coś tam powiedzieć, zreszta każda mama rozumie najlepiej swoje dziecko. Mam jednak koleżankę, której córka zaczęła mówić dopiero w wieku ok. 3 lat. Spokojnie Natty jeszcze się tak rozgadają, że nie będziemy nadążać za nimi.
mariola79
Moja córcia miała ponad 3 latka jak sie rozgadala, a synek ma teraz 2,5 roku i od dawna gada jak nakrecony, mówi wierszyki spiewa piosenki... Każde dziecko jest inne, wiec sie nie przejmuj i nie staraj sie na siłe zmuszac do mówienia( np. ciągłego powtarzania). Wiem dokładnie co czujesz, bo byłam w podobnej sytuacji, strasznie mnie to martwiło, a tesciowa nawet kazała mi pojsc z małą do logopedy, ale nie poszłam. W koncu sie doczekałam, jak sie rozgadała, to teraz czasami marze, zeby była cicho:))) CIERPLIWOSCI
kasia13_archiwum
Moja mala ma 2,5 roku... i mowi bardzo duzo, ale tak naprawde dopiero od niedawna... Z dnia na dzien rozwiazal jej sie jezyk.
boja
Adaś zaczął mówić całymi zdaniami wcześnie jak na chłopca bo miał 20 miesięcy. A pojedyncze wyrazy jak miał 9-10 ,ale to zależy od dziecka. Mój bratanek zaczął bardzo późno bo miał 4 lata.Nie masz się czego obawiać. Koleżanki syn też jest w wieku Adasia i zaczął mówić z dnia na dzień a też się martwiła.
norbik
Mój mały ma 2 latka i mówi bardzo mało.Dopiero stara się powtarzać proste słowa i różnie mu wychodzi,ale rozumie wszystko.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.