Menu

malowanie pokoju i niemowlę w domu

Czy ktoraś z Was malowała pokój w domu, jak niemowlę jest?? są jakieś przeciwskazania?

oleandra
 4115  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie niemowle malowanie

Odpowiedzi

malutka543
Napewno dziecko nie powinno przebywac w takim pokoju w ktorym jest malowane i zanim dziecko w takim pokoju sie znajdzie powinno minac przynajmniej 2-3 dni. Pokoj powinien byc porzadnie wywietrzony. Dziecko nie powinno wdychac oparow malowanych scian.
monkawwa
Na każdego źle wpływa zapach wszelkich farb, a malutkie dziecko może mieć wysypkę, problem z oddychaniem a nawet może się zatruć. Więc raczej byłabym ostrożna.
jagoda30
teraz są farby nie uczulające i praktycznie bez zapachu,bez obaw można malować.Co niby mieli by począć ludzie mieszkający w jednym pokoju z dzieckiem lub dziećmi?mieszkać w brudzie,wyprowadzić s na czas malowania?
MamaMateuszka
Nie wiem jaki ma to wpływ ale jak mąż malował młodemu pokój w tamtym roku to pachniało cytryną. Moja mama też kupiła tą farbę co my bo jej się spodobała tylko inny kolor i był zapach cytryny.
MamaMateuszka
sorki, mama miała zapach trawy (grins)
mateuszowa
A jakie to ma znaczenie, czy farba pachnie trawą czy cytryną???
Dziecko nie powinno przebywać w malowanym pomieszczeniu przez okres malowania, oraz kilka dni po malowaniu.I rodzaj farby nie ma tu żadnego znaczenia.
A jeśli rodzina ma tylko jeden pokój,to można pojechać z dzieckiem na kilka dni np.do dziadków.
Albo kupić tapete (awve)
jagoda30
Bez przesady, pomalować,wywietrzyć i po kłopocie,to już nie epoka lamperii z farby olejnej,gdzie śmierdziało tydzień w domu...
mateuszowa
To, że farby nie czuć, nie znaczy że jej nie wdychamy.Przecież powietrze też wdychamy a go nie czujemy.
Ja bym nie ryzykowała, bo to nie jest dziecko np.3-4 letnie, tylko niemowlak.
monkawwa
Każdy robi coś na własną odpowiedzialność ale małe dziecko nie powinno przebywać nawet w kuchni w której dużo się smażyło i wytworzyła się akroleina a co dopiero w pomieszczeniu gdzie ściany malowane były chemikaliami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.