Menu

Mały alpinista – kiedy Twoje dziecko po raz pierwszy opuściło łóżeczko

Większość dzieci od dnia swoich narodzin śpi w dziecięcym łóżeczku ze szczebelkami. Ma to zapewnić bezpieczeństwo. Maluchy z czasem jednak stają się coraz bardziej samodzielne, zaczynają siadać, chodzić, a w końcu potrafią się również wspinać. Kiedy twoje dziecko po raz pierwszy na własną rękę wydostało się z łóżeczka? Czy ten moment był przełomową chwilą oznaczającą konieczność wymiany łóżeczka na „dorosłe łóżko?” Czy nie bałaś się, że dziecko wspinając się zrobi sobie krzywdę? A może wtedy usunęłaś szczebelki z łóżka? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach.

Ania
 1532  4

Odpowiedzi

emiliab
Mój synek nie zdąrzył sam wyjść z łóżeczka. Zanim do tego dorósł wymieniliśmy łóżeczko na takie z jednej strony do połowy bez szczebelków.
tlolek
mój dokładnie 24.07 mając 13m-cy "opuścił" łóżeczko tzn wypadł z niego chociaż górna krawędź sięgała mu prawie brody a nie miał na czym się wspiąć ....przełom taki że oczywiście łóżeczko opuszczone na sam dół (ledwo oczy wystają) a na drugi dzień zaczął chodzić samodzielnie..... teraz mały alpinista-akrobata sam schodzi z naszego łóżka wspina się na nocną szafkę a ostatnio ćwiczy wchodzenie na nasze łóżko
Kasia1978
Moja ma 20msc i sama wylazła przez górę i skoczyła na podłogę.nie mamy wyjmowanych szczebelków z łóżeczka-niestety....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.