Menu

Mały geniusz

Prawdopodobnie najmądrzejszy ośmiolatek na świecie
Najbardziej inteligentnym ośmiolatkiem na świecie jest prawdopodobnie mały Brytyjczyk Ainan Cawley, który mimo młodego wieku jest już studentem chemii i potrafi wyrecytować z pamięci pierwsze 518 cyfr liczby Pi.
Mały geniusz, który mieszka ze swoimi rodzicami w Singapurze, zaczął chodzić w wieku zaledwie 6 miesięcy, zaś 2 miesiące później potrafił już czytać.
(ź) wiadomosci.onet.pl


A czy Wy chciałybyście mieć takiego małego geniusza? Czy jednak lepiej, gdy dziecko ma normalne dzieciństwo? Co sądzicie o wysyłaniu na studia takich maluchów?

artanis
 661  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie geniusz najmądrzejsze dziecko nauka studia

Odpowiedzi

paula80
Nie wiem... ciężko chyba jest nadążyc za takim dzieckiem, wyjść na przeciw ze wszystkim. Nie wyobrażam sobie, że siedzę z dwulatkiem i opowiadam o jakiś rzeczacho których nie bardzo mam pojęcie.
Juli1303
Jeśli dziecko to lubi i jest samo z siebie zdolne i nie jest zmuszane przez rodziców to ok. Tylko z tego co wiem to takie dzieci są nieszczęśliwe bo nie rozumieją ludzi otaczających ich dookoła bo nikt nie jest w stanie pojąć ich umysłu.
paula80
Własnie jak taki dzieciak ma znaleźć wspólny język z rówieśnikami, nie ma dzieciństwa, bo nie sądzę by robienie babek z piasku było dla niego atrakcją w obliczu wzorów chemicznych
paula80
gochasta - nie pójdzie pracować - zrobi 20 fakultetów!!
Ju25lka
Wierzyć wierzę, ale wolę żeby dziecko bylo dzieckiem i rozwijało się jak rówieśnicy.
eliza
Co do geniuszu to moja mala wczoraj wieczorem przeszla sama siebie. Obcinalam jej pazurki u raczek. Po trudach obcielam u pierwszej raczki ide do drugiej patrze a ona ta dlon z obcietymi pazurkami podnosi do gory prawie pod oczka i oglada niemalze kazdy paluszek. Z wrazenia az meza zawolalam, sprawdzala chyba czy dobrze. Niesamowity widok choc pewnie czysty przypadek :) A moze tez takiego geniusz mam pod dachem :).
A co do pytania to nie wazne czy bedzie geniuszem czy nie dla mnie najwazniejsze aby ona byla szczesciwa.
Nanya
Ja się cieszę z takiego szkraba, jakiego mam. Każda rzecz, którą robi po raz pierwszy jest dla mnie jak przebłysk geniuszu i wtedy chodzę dumna, jak paw :) Chyba ma tak każda matka. Uważam, że dziecko powinno mieć normalne dzieciństwo, a nie w wieku 8 lat studiować chemię :
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.