Menu

mały nie mówi

Drogie mamusie,synek skończył dwa latka a niewiele mówi,w sumie to tylko papa,sisi,baba.Jeśli proszę go by powtórzył jakieś słowo,to tylko się uśmiecha...kontaktowałam się z kilkoma pediatrami,neurologiem dziecięcym i na razie zalecili jeszcze czekać i nie robić sensacji skoro mały coś tam mówi...zaznaczę,że on rozumie co mówię do niego,wykonuje moje polecenia,wcześniej nawet mówił mama i tati a od jakiegoś czasu już nie chcę...starszy syn jak był w jego wieku to mówił super,dlatego to mnie martwi..czy któraś z Was miała podobną sytuację?może znacie jakieś sensowne metody by pobudzić rozwój mowy u małego? Dużo mu czytam,mówię do niego,ograniczyłam telewizję(bo najchętniej to oglądałby godzinami!) i nie wiem co mogę jeszcze zrobić w tym kierunku...
Pozdrawiam

magda13
 836  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat mało mówi

Odpowiedzi

mysia
nie martw sie wszystko jest wporzadku z Twoim synem.Kazde dziecko ma swoj czas na rozwoj.Syn mojej kolezanki zaczol dopiero mowic gdy skonczyl 3 latka teraz ma 8 i mowi jak katarynka(grins)
mammma
musisz cierpliwie czekać. jeśli syn będzie odczuwał presję z Twojej strony, to może się jeszcze bardziej zablokować. moja córka ma skończone 28 m-cy i niewiele mówi. spokojnie czekam, bo rozwój mowy to indywidualna sprawa. też wydaje mi się, że rozumie wiele słów, bo bez problemu wykonuje polecenia. nasza pediatra twierdzi, że nie ma powodu do obaw. (awve)
ulenka091987
jeśli rozumie co do niego mówisz, wykonuje jakieś polecenia to nie martw się, może po prostu nie chce mu się mówić dzieci czasem tak mają, jeśli rozwija się prawidłowo to jest ok, każde dziecko innaczej się rozwija, nie zmuszaj go za bardzo, bo może sie zablokować i wogóle nic nie mówić, zobaczysz za jakiś czas będziesz tęsknić za chwilami kiedy mało mówił :)
agasio
Hejka! Miałam ten sam problem. Moja starsza córka w wieku 2 lat lat mówiła płynnie, recytowała wierszyki , śpiewała piosenki, wiec jak mój syn w wieku 2 lat potrafił wydusić z siebie mama tata to była przerażona że cos jest nie tak. Zaczął mówić w wieku trzech lat, ale teraz gada jak najęty, więc sie nie martw to samo przyjdzie. Mów do niego duzó i badz cierpliwa:)
Pozdrawiam!
mongro10
Mam to samo.Starszy synek w wieku 2 lat mówił płynnie,a młodszy ma już 29 miesięcy i tylko mama,tata,baba...itp.Pani pediatra powiedziała że nie ma co się martwić i czekać cierpliwie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.