Menu

Mały pacjent w domu - czyli jak podawać leki

Każdemu dziecku zdarza się choroba, a wtedy nie zawsze wystarczają domowe sposoby jak herbata z sokiem z malin. Wtedy konieczna jest konsultacja z lekarzem i zażywanie leków. Lekarstwa jednak nie należą do ulubionych smakołyków dzieci. Macie jakieś sprawdzone sposoby na podawanie dzieciom syropu czy tabletek? Jak nauczyć dziecko przełykać tabletki? Jak przekonać dziecko, żeby nie bało się zakrapiania oczu? Podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi.

Ania
 1590  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie lekarstwa zdrowie podawanie lekarstw choroba

Odpowiedzi

Magdzik
Ja ostatnio miałam właśnie taką "akcję":) Najgorsze było to, że nie Monika nie chciała syropu ani z łyżeczki, ani z soczkiem... Podawałam jej w strzykawce (najłatwiej też tak odmierzyć płyn) i zabawiałam śpiewając:) A najpierw sama niby próbowałam syropu i zachwalałam jaki jest dobry:) Jednym słowem to był nie lada wyczyn robić z siebie... wariatkę:)))))))
emiliab
Odziwo mój synek bardzo lubi zażywać lekarstwa, nawet te niedobre. Jedyny problem to oczyszczanie noska. Zawsze ucieka, ale najpierw jakieś kropelki zapuszcza sobie tata, a potem synek też chce sprawdzić co to jest. Działa tylko raz, następną dawkę trzeba z zaskoczenia aplikować.
Magdzik
Czyszczenie noska, to też u nas wielka akcja:) No chyba, że moja królewna ma dobry humor, to nie jest tak źle:)))
smerrfetka
na moją działa nagroda...mówię jej że trzeba brać lekarstwa by wyzdrowieć,a jak skończy lek pójdziemy po zabawkę którą sobie wybiere.....oczywiście zabawka do 20 zł nie więcej...tabletek nie łyka ,ale słyszałam że dobry jest sposób włożyć tablętkę w żelowego misia wtedy dziecko łatwiej przełknie.....jeszcze tej metody nie sprawdzałam bo nie było takiej potzrzeby.....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.