Menu

Mały przyrost masy ciala

Mam problem inie wiem co robić. Mała w ciągu 2,5 miesiąca przybrała tylko 1,5kg, potem w ciągu 3 tygodni 300g. Aktualnie kończy 5 miesięcy. Zrobiliśmy morfologię z rozmazem, poziom żelaza, mocz-badanie ogólne i usg jamy brzusznej, pozostało mi jeszcze do zrobienia posiew moczu, ale muszę poczekać, bo mała niedawno skończyła brać antybiotyk. Karmię ją piersią, fakt, mało je, bo albo wcale nie chce, albo synek przeszkodzi i już woli się bawić, czasem wypije mleko modyfikowane, np. wczoraj wypiła 120ml w ciągu 4 godzin jak mnie nie było, ale częściej nie chce wcale mleka z butelki. Pediatra zasugerowała, że może mam mało pokarmu, ale wydaje mi się, że nie w tym problem. Czy któraś z Was też miała może taki problem ze swoim dzieckiem? Może to zakażenie układu moczowego? Bo wyczytałam w necie, ze mały przyrost masy może o tym świadczyć. A może mam mała całkiem odstawić od piersi? Może nie przyswaja w pełni mojego mleka?

milcia22
 892  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dziecko waga

Odpowiedzi

mala21
Ja bym poczekała na te badanie moczu. Jeśli wszystkie badania będą ok, a mała jest pogodnym dzieckiem to może taka jej uroda?
alinagj1o2
Ja już w tym wieku dzieci dokarmiałam mlekiem ,kleikami i kaszkami.Jak dziecko chciało dawałam pierś ale to był tylko dodatek.
milcia22
badania mam porobione na zlecenie lekarza, mam dokarmiać mleczkiem ale m=nie chce wcale,np. dzisiaj nic nie wypiła. Jak zrobię posiew, to mam się zgłosić do lekarza. Była też opcja, żeby zgłosić się do jakiejś poradni, nie wiem jeszcze jakiej, bo to tylko były rozważania lekarza. A pytam Was, bo chcę się mniej więcej dowiedzieć na co mogę się przygotować, jeżeli oczywiście ktoś miał podobny przypadek. A gdy zapytałam pediatrę czy jeżeli wyniki będą prawidłowe to czy mam małą całkiem odstawić od piersi to powiedziała,że decyzja należy do mnie.
niki30041988
moja mala jak miala ok 3 mc miala wprowadzany kliek ryzowy do mieszanki bo sie nie najadala pozniej od 4 mc kaszki ryzowe i wszystko bylo ok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.