Menu

Małżeństwo humanistyczne

Było już o białych małżeństwach teraz będzie o humanistycznych...
"Drogi ........., przysięgam Ci, że będziesz mógł się o mnie troszczyć, być obok mnie w chwilach radości i smutku, w momentach moich porażek i sukcesów. Obiecuję Tobie, że będziesz mógł słuchać moich wrażeń dnia codziennego, robić mi poranne kawy, piec ciasta i nosić moje ciężkie torby, obok mnie zasypiać i obok mnie się budzić. Przyrzekam Ci, że będziesz mógł mnie przytulać, całować, witać i żegnać każdy wspólny dzień. Złość się na mnie, jeśli to konieczne i przebaczaj, jeśli to możliwe. Jeśli tylko chcesz, to w chwilach mojej nieobecności tęsknij - kiedy wyjadę lub kiedy wyjdę do drugiego pokoju. Obiecuję Ci, że będziesz mógł oglądać ze mną filmy i śpiewać, i tańczyć, i śmiać się, i płakać, i podjadać mi moje batony, i przysięgam, że będziesz mógł się dzielić ze mną wszystkim: myślami, materiałem genetycznym, zasobami i czym tylko zapragniesz - tak brzmi przysięga...

Śluby humanistyczne są praktykowane przez społeczności humanistyczne w wielu krajach. W Norwegii, Szkocji i Stanach Zjednoczonych są uznawane przez prawo cywilne.

Jak podkreślają organizatorzy, w ceremonii humanistycznej "cała uwaga skupiona jest na człowieku, relacjach międzyludzkich i społecznych".

Jak wam sie podoba?!

lolitta
 632  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

małżeństwo humanistyczne

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Hehe... Czego to ludzie nie wymysla.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.