Menu

Małżeństwo - tak czy nie

Zamążpójście - romantyczna myśl o szczęściu we dwoje? A może sposób na samotność? Istnieje wiele powodów do zamążpójścia, czy z miłości, czy ze względów ekonomicznych, czy z powodu dziecka. Czy według Ciebie wystarczy ślub cywilny? Czy jedynie ślub kościelny jest prawdziwym spełnieniem?

Ania
 2071  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie Partnerstwo i Rodzina Praca i Finanse

Odpowiedzi

kasiab
My z mężem jesteśmy po ślubie kościelnym. Jesteśmy katolikami i zawsze tylko taki związek braliśmy pod uwagę. Jeśli chodzi o nas głównym powodem zawarcia małżeństwa była miłość. Ja osobiście nie wyobrażam sobie bycia z kimś ze względów ekonomicznych, czy dla "dobra dziecka", bo koniec końcem obróciłoby się to pewnie przeciw temu dziecku.
kasia13_archiwum
Nie chodze do kosciola, wiec dlaczego mialabym zawierac slub koscielny? Hmm... jedno nie pasuje do drugiego.
Moim skromnym zdaniem slub cywilny w zupelnosci wystarczy.

Jakos tak inaczej czulam sie, jak moj maz mowil o mne "moja dziewczyna" a "moja zona". Fajne to bylo. I fajnie bylo powiedziec "moj maz".

Zgadzam sie z @asafi, ze z powodu *dzieckowdrodze* nie powinno sie brac slubu.
Najlepiej odczekac wtedy, az dziecko sie urodzi, pozyc, zobaczyc jak narodziny dziecka wplynely na zwiazek i wtedy rozstrzygnac, czy slub czy nie.
Agula
Dla mnie ślub kościelny jest ważny. Od 2 tygodni jesteśmy po ślubie cywilnym, jednak kościelny jest już zaplanowany.
mumczinx
Od jakiego czasu mam mieszane uczucia - za dużo widzę rozwodów na około siebie. Dopóki nie ma dziecka życie bez jakiegokolwiek ślubu jest OK
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.