Menu

mam pytanko...moj synus zostal po porodzie ochrzszczony z wody przez lekarke...i czy musze mimo to ochrzscic go w kosciele jeszcze??

CHRZSCINY

EdytaDuraj
 518  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem niemowlę

Odpowiedzi

oli28
z tego co ja się orientuję to nie można ochrzcić dziecka dwa razy nawet jeśli chrzest udzielany był w szpitalu przez lekarza,jedynie teraz możesz w kościele dopełnić sakramentu chrztu,dziecko zostanie namaszczone krzyżem świętym.
EdytaDuraj
bo wlasnie w szpitalu tez mi tak mowiono ale nie mialam takiej sytuacji jeszcze wiec dlatego pytam...dzieki za odpowiedzi
jagoda30
Nie nie trzeba,jedynie zapytaj księdza w kaplicy szpitalnej jak to formalnie załatwić.
JUSTYS
w kościele można dopełnić sakrament chrztu,dziecko w takim wypadku nie bedzie miał polewanej główki wodą
Tuptolek
Ja również można to nazwać, że ochrzciłam synka wodą przed samą operacją, ale nie wyobrażam sobie nie ochrzcić teraz w Kościele, tym bardziej, że słowa w połowie grzęzły mi w gardle i zaczynałam od nowa i znów to samo. Zrobiłam co mogłam na tamtą chwilę zrobić, jeśli zdrowie dopisze niedługo powtórzymy wszystko w Kościele.
Justyna14
Mnie chrzcili w szpitalu ( lekarze nie dawali mi wiele szans przezycia). Pare miesiecy pozniej jeszcze w kosciele. Wiec chyba mozna jeszcze drugi raz
MamaMateuszka
Pewnie, że możesz. Moja chrześnica urodziła się w 6m. ż., miała marniutkie szanse na przeżycie, ochrzciła ją pielęgniarka a zaraz była zmiana pielęgniarek więc jak się okazało kolejna też ją ochrzciła. Mimo to miała prawie normalny chrzest po przewiezieniu do Prokocimia udzielony przez księdza. No i ksiądz jeszcze jest Ci potrzebny jeśli chcesz, żeby był wpisany w te księgi wszystkie co później jest mu potrzebne do komunii czy bierzmowania.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.