Menu

Mama, bo Ci zbiję pupę!

Czy zdarzyło się Wam dostać klapsa od Waszych pociech? Jak tak, to jak myślicie dlaczego dziecko tak reaguje na wasze sprzeciwy?

boja
 598  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Wychowanie klaps dziecko

Odpowiedzi

boja
A kto mówi że mnie dziecko biję? Ja zadałam pytanie a nie stwierdzenie.Widziałam takie przypadki, więc chciałam wiedzieć czy wy też się z tym spotkałyście, lub jesteście w takiej sytuacji.. Ale dzięki.Będę pamiętać na przyszłość. I zgadzam się z Tobą.
kasia13_archiwum
Zdrarzylo sie oczywiscie, ze mala chlapnela mnie raczka i z szelmowskim usmieszkiem patrzyla... co ja na to?
Ja oczywiscie z bardzo powazna mina wzielam jej raczke do mojej reki i powiedzialam... Nie wolno tak robic! Robisz mamusi aua! Mamusia ciebie nie bije! Bo to jest be... i ty tez nie mozesz bic...
Zrobila tak ze 2 razy i nigdy wiecej...
Dzieci probuja roznych rzeczy... badaja, na ile moga (czyt. na ile rodzice pozwola im) przekroczyc pewne granice.
Jedynym wyjsciem jest konsekwentnie trzymanie sie raz obranych zasad i cierpliwe (aczkolwiek konekwentne) egzekwowanie ich... :)
kasia13_archiwum
@oliwusia... i dokladnie... jak dziecka nie bijesz, to tez cie nie uderzy... i odwrotnie... jak bijesz, to ono uwaza, ze to jest metoda na rozwiazywanie problemow, lub gdy sie ma handre...
kasia13_archiwum
Moja nie powielala zachowania w domu, inaczej nie byloby mozliwosci tlumaczeniem "mamusia tego nie robi" polozyc temu kres... Mala jak poszla do przedszkola to sie taka eksprerymentatorka zrobila... w koncu nagle miala kontakt z roznymi dziecmi, ktore z kolei pochodza z roznych rodzin.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.