Menu

Mammografia

Dziewczyny, chcą mnie wysłać na badanie mammograficzne, ale ja się nie chce dać! Czy to jest bolesne badanie? Boje się, bo w rodzinie mieliśmy raka piersi, a ja się nigdy nie badałam.

KaczkaDziwaczka
 625  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Zdrowie badanie mammografia piersi

Odpowiedzi

panidomu
WIęc powinnaś - nawet jak to jest troszkę bolesne - nie wiem jak bardzo bo nie miałam takiego badania. Ale borowanie zębów też jest bolesne i czy tego nie robisz?!
smoczyca
od badania jeszcze nikt nie umarł, a na raka tak. panikujesz jak 15 latka przed pierwszą wizytą u ginekologa.
KaczkaDziwaczka
dochodzi mi stres, ponieważ wiem, że zaniedbałam tę sprawę. niby nic nie ma, ale wiadomo, ze nie wszystko da się wyczuć palcami
NiebieskKoralik
Moja mama miała niedawno takie badanie robione. mówiła, że owszem jest dosyć bolesne, ale dokładne. wygląda to tak, że przykładasz piersi do takiej maszyny i ona nimi trzęsie (przepraszam za opis, tak to mama ujęła)
Agula
Skoro masz powody aby zrobić te badania to nie zastanawiaj sie nawet. NIe będe Ci pisać jakie są następstwa odkładania tego tematu, bo sama dobrze zapewne wiesz
habibi
Co to za myślenie jest, nie pójdę bo może jestem chora? Kurcze, lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć, od badania się nie umiera, to się nazywa PROFILAKTYKA i zdrowe myślenia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.