Menu

mamusie!

witam was!!! moje dziecko niechce nic mowic!!!!!!!!!!!(pout)(pout) czy to normalne??? a ma 15miesiecy

Anita21
 760  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat mowa

Odpowiedzi

koza54
ale chyba takie słowka jak "mama", "tata" czy "baba" mówi??? moja mała ma 19mieś i też jeszcze nie mówi, tylko właśnie mama, tata czy baba itd. :) myślę, że nie masz się czym martwić (kwiatek)
rozowa82
kazde dziecko jest inne, moja ma 20 miesiecy i gada jak najęta, mowi dosc wyraźnie i bardzo duzo słów...
Kordelia
No tak mój mały ma 18 miesięcy i też praktycznie mówi tylko"mama, "tata", "baba", "da"(grins) , starszy też tak miał, a później to rozgadał się, że ho ho(grins)(grins)(grins)
kaisaa4
jak ma 15 mie to ma jeszcze duzo czasu aby sie rozadal :)
koza54
bądź cierpliwa i dużo do dziecka mów, czytaj itd.... ale napewno jest wszystko ok, nie masz się co martwić póki co, bo w tym wieku dziecko wcale nie musi już nawijać niewiadomo jak :)(kwiatek)
zosian
taaak a jak zacznie mowic i zadawac klopotliwe pytania to dopiero bedzie(grins)(grins)(grins)
kaisaa4
anita normalne jest to że każde dziecko jest inne i nawet jeśli moje w tym wieku powtarzały wszystko poza małytmi przekręcanimi - słodkimi zresztą jak np bagaban :P:P ... tak inne dzieci mówią dopiero jak mają 3 latka. to jest indywidualna sprawa bo jedne dzieciaczki jak tylko poznają kilka słowek od razu powtarzają a inne czekają aż poznają dobrze język. :) poczekaj więc i nie naciskaj swojego maluszka jak będzie gotowe po prostu zacznie mówić :)(kciuki)
agnieszka1977
Moja mała ma 20miesięcy i dopiero od miesiąca zaczęła powtarzać po nas wyrazy.Więc,każde dziecko rozwija się w swoim rytmie nie masz czym się martwić(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
wiolqa
Dużo czytałam córce, a i tak zaczęła mowic jak miała 2,5 roku. Rozgadala sie tak nagle i teraz duuuużo pytań zadaje, a ma 3 lata i 3 m-ce
myszka838383
siostra mojego faceta ma dwóch synów..jeden 3,5 roku ( mówi tylko mama, tata,baba) a drugi w lutym skończy 2 lata i nie mówi kompletnie nic. Także ja bym się nie martwiła :) ma jeszcze czas :)
myszka838383
@Emmi masz rację..wszyscy się martwimy ale chodzi z nim do logopedy i podobno wszystko ok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.