Menu

Mamuśki mam pytanie. Zabieracie dzieci na spacery w mroźne dni?

Moja córa ma 10 miesięcy i się zastanawiam czy wyjść z nią na spacer w tak siarczysty mróz czy lepiej dać sobie spokój. Teraz u nas jest -12 stopni.

yasbet1983
 211  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Czas wolny i Sport mróz spacer dziecko

Odpowiedzi

oli28
Mróz nie mróz wychodzę z córką na spacer chociaż na 15 min.Dziecko potrzebuje świeżego powietrza.
amalka
W przypadku temperatur do -10 wychodziłam z Krzysiem na "chwilowy" spacer. Ciepło synka ubierałam i ŻADNYCH pieluszek, kocyków czy innych "szmatek" na pysia. Oczywiście obowiązkowo tłusty krem.
Jeśli już odpuszczałam spacer, wentylowałam synka przy otwartym balkonie lu po prostu na balkonie (w stosownym odzieniu rzecz jasna)

Chyba jedynie huragan powstrzymałby nas od wchodzenia z domu. Dziecię mam zahartowane (kciuki)
renata29
Gdy starszy synek miał 8-9 miesięcy,wychodziliśmy na krótki spacer do temp. -15.
Beatka9316
Myślę, że możesz wyjść ale nie na długo i ubierz ciepło bo wiadomo dziecko siedzi i się nie rusza to od razu jest zimniej... A jeśli nie chcesz wychodzić to weranduj dziecko :) Moja ma również ma prawie 10 miesięcy i będę z nią wychodziła tak góra do - 15. No chyba ze będzie bardzo sypał śnieg to wtedy nie będziemy wychodzić. :)
kama86
Mrozne powietrze uodparnia i poprawia krazenie..
Wystarczy pare "lykow" swiezego powietrza..
yasbet1983
Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Właśnie się zbieramy, świeci słońce, temperatura już "tylko" -8 stopni to pójdziemy na pół godzinki :) Mam odpowiednie ciuchy na takie temperatury i ciepły śpiworek do wózka to chyba mi dziecko nie zamarznie (zima)
Bestyjka
-12 to nie siarczysty mróz no bo co powiesz na ponad -20?

Wychodziłam i wychodzę z Czarkiem do -18/ -20 (chyba, że wieje wiatr). Pierwszej swojej zimy miał ok. 7 m-cy i też wychodziliśmy w mróz na 30-60 min, praktycznie nigdy nie chorował.
Nena
Moj mały urodzil sie w grudniu, mam starsza corcie to chce czy nie do szkoly trzeba było zaprowadzic wiec zimno czy nie smigalismy ubrani jak eskimosi na dwór. Świeże powietrze nikomu jeszcze nie zaszkodzilo.
yasbet1983
Dzięki, może trochę za bardzo się "trzęsę" nad swym pierwszym dzieckiem :) Teraz codziennie wychodzimy na spacery, choćby krótkie (brrr)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.