Menu

mandat

dostałam mandat od straż gminnej - przekroczenie prędkości o 31km w terenie zabudowanym. Przepisy złamane i trzeba płacić i zaliczyć punkty karne. I moje pytanie. Jeśli miałyście do płacenia mandat to pisałście o mniejszenie kary pieniężnej? Z jakim skutkiem i jak argumentowałyście? Szukam inspiracji a właściwie podpowiedzi.

joka26
 853  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

mandat

Odpowiedzi

Beki
A tak można?! Nic nie wskórasz.
amalka
A ja bym Ci mandatu nie zmniejszyła a wręcz przeciwnie!!! (zlosc) Nie bez powodu należy ograniczyć prędkość w terenie zabudowanym! Mówi Ci to koleżanka dziewczyny, której dziecko zginęło przed własnym domem! Stosuj się do przepisów to mandatów nie będzie.
Beki
Napisz, że byłaś rozkojarzona bo dzień wcześniej byłaś na super imprezce (kciuki)
clyde22
Proponuję zdjąć nogę z gazu i nie wymyślać historii.
Mam małe dziecko i zabudowania przy szosie i aż serce mnie boli jak co niektórzy gnają przez wieś... I nie patrzą na nic, nawet na przejście dla pieszych. A co komuś z pośmiertnego orzeczenia, że został przejechany z czyjejś winy na pasach?...
Wiesz, ile metrów potrzebuje wóz, by wyhamować z 80km/h?
Zapłać i jedź wolniej.
Madzika
tez zgadzam sie z @amalka , udzielałam pomocy chłopcu potraconego przez samochód na terenie zabudowanym, bo kierowca przekroczył prędkość z powodu ... żaden powód nie jest dobry by to wytłumaczyć.
monilajsa
Amalka i Clyde ajlawju
pscolka1987
ja raz dostałam i płaciłam normalnie chyba nie da sie pomniejszyć itp.... w pobliszej wsi gdzie droga prowadzi między domami jada jak wariaty fakt jest to głupota ogromna ;// i nie raz wypadki są ....ale i było pare razy tak ze kierowcy nawet pomału jadą i tez z winny pieszego są ...

(smutna)(smutna)
clyde22
Monia... (prezent)
piasekpustyni
Jak stać Cię na głupotę to i na mandat powinno Cię stać! Sorry bardzo, ale ograniczenia chyba po coś są... Wszyscy "mądrzy" kierowcy powinni płacić wysokie mandaty żeby odechciało im się szybkiej jazdy. Czy ludzie nie zdają sobie sprawy że mogą odebrać życie innym albo sobie? 2 tygodnie temu u nas z klatki zginęło małżeństwo...
Trochę rozsądku!!!
amalka
@Bzyczku masz rację- czasem z winy pieszego jednak obrażenia są proporcjonalne do siły uderzenia a ta wzrasta wraz z prędkością... Nie każde potrącenie kończy się śmiercią poszkodowanego i do wielu zgonów by nie doszło, gdyby pojazd poruszał się wolniej. Czysta fizyka. We wspomnianej przeze mnie sprawie biegli orzekli, że mały miał sporą szansę przeżyć gdyby kierowca nie walił przez wieś setką (!!!) Choć odrobina rozsądku nie zaszkodzi a myślenie nie boli. Nie trzeba od razu potrącić pieszego- równie dobrze można przywalić w drzewo i tu również prędkość ma znaczenie.

@Monia wzajemnie (cukierek)
pscolka1987
Amalko różnie bywa tydzień temu zgineła kobieta chłopak jechał powoli ale uderzenie w głowę wystarczyło by zgineła ...... Sama sie stosuję do tego by jechac powoli po mojej wsi i obok miejscowosci bo wiem jak jest.. nie boję sie mandatu ale tego co mogę zrobić nawet nie z swojej winy ...(tak jak było z moim mandatem bo ktoś mnie podał ze mu drzwi zrysowałam swoim autem ;// a na moim aucie nie było śladu ,ale mandat dostałam i płaciłam choć tego nie zrobiłam )....
ada410
Z własnego doświadczenia wiem że z gminną nie nic nie wskórasz. Co innego gdyby cię złapała policja, to wtedy można się potargować. Z drugiej strony mandat 300 zł, i 6 punktów karnych podziała jak kubeł zimnej wody a nie zmarnuje budżetu, No chyba że kolekcjonujesz punkty karne(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
madziullka
I bardzo dobrze!!! mandat zasłuzony wiec go zapłać! Następnym razem się opanuj bo przez Twoją jazdę kiedyś stanie się tragedia!!!!
joka26
Jestem taką idiotką i bez Waszych komentarzy bym się nie domyśliła że źle zrobiłam. Dziękuję za konkretne odp.na zadane pytanie i które nie zawierają złośliwości pod moim adresem :)
Tuptolek
jeśli mandat już przyjełaś to już po sprawie
Magdzik
Jeśli strażnicy wlepili Ci mandat osobiście, to już nic nie zrobisz - trzeba było się targować;) Ale jeśli złapał Cię fotoradar i przyszedł mandat pocztą i 3 wersje oświadczenia, to... radzę się stawić osobiście, zamiast odsyłać im wypełniony wzór, bo osobiście można temu zaradzić, tj. zmniejszyć mandat. Pisze się wtedy podanie o zmniejszenie mandatu, z powodu np. właśnie trudnej sytuacji finansowej. Pracuję piętro niżej niż straż miejska, to wiem:)
madziullka
a czego się spodziewałaś ?? że każdy Cię pogłaska????
Jaga80
...a co się będę rozpisywać @snikersik napisała co myślę:po to są przepisy żeby je przestrzegać,a ograniczenia prędkości nie są ustawiane bo ktoś ma swoje widzimisię ale zawsze z jakiegoś powodu!
Magdzik
Ale pytanie brzmiało: "Jeśli miałyście do płacenia mandat to pisałście o mniejszenie kary pieniężnej? Z jakim skutkiem i jak argumentowałyście?", a nie "dobrze to, czy źle, że zostałam ukarana mandatem?"...(krejzolka)
MamaMaya
od strazy gminnej to mandaty sa z fotoradarow, bo one naleza wlasnie do nich. nic nie wskurasz nie masz po co sie produkowac płac i płacz
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.