Menu

Marchewka

Moja córka od jakiegoś czasu uwielbia pić wszelakie soki marchewkowe. Marchew z bananem, marchew z morelą, ale najlepiej sam sok marchewkowy. Nic innego nie chce pić. Słyszałam, że za duże ilości marchwi nie są zdrowe dla organizmu niemowlaków, a co ze starszymi dziećmi? (moja córka ma 4 latka)

carla1978
 1606  6

Odpowiedzi

maxima
Zbyt duża ilość takich soczków może spowodować biegunki - obserwuj córkę, żeby nie miała potem problemów. Jeżeli chodzi o małe dzieci to możliwa jest żółtaczka karotenowa. Nie jest ona groźna dla dziecka a objawia się żółtym zabarwieniem skóry - to wszystko sprawa karotenu.

A ile litrów dziennie takiego soczku wypija Twoja córka?
carla1978
@maxima - moja córa potrafi wypić nawet litr soku marchewkowego dziennie
maxima
Jeśli to maksymalnie litro soku dziennie to nie masz się co martwić - a jeśli chcesz mieć spokojniejsze sumienie to może spróbuj córce troszkę rozcieńczać ten sok z wodą. Może się nie zorientuje jak dasz 2/3 soku i 1/3 wody.
carla1978
@maxima - dzięki za radę, będę rozcieńczać sok ;)
kosia
Moje dziewczyny też miały takie napady jeśli chodzi o soczki marchewkowe. Ale wolałam sama robić im soki w sokowirówce, bo moim zdaniem są zdrowsze i tańsze. Do soczku dodawałam trochę jabłka. Pily tego hektolitry - aż się przejadło. Nie masz się co martwić na pewno jej to minie.
KaczkaDziwaczka
wczoraj kupiłam 1 dniowego marwita. dobre rozwiązanie, ale kosztowne na dłuższą metę. na etykiecie pisało, żeby przed ukończeniem 4 roku życia konsultowac podawanie soku marchwiowego z pediatrą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.