Menu

Marchewka

Kochane, czy dajecie/dawałyście swoim dzieciaczkom surową marchewkę? Chodzi mi konkretnie o ząbki, czy nie macie obawy, że źle będą wychodziły, albo co gorsza ułamią się, czy ukruszą? Jakby nie było surowa marchewka jest twarda, a moja Monika jak widzi, że wyjmuję z lodówki, to aż piszczy, żeby jej dać...(grins) Kroję wtedy w talarki, albo paski i daję jej w rączkę... Dobrze to, czy źle? Czy Wy też macie taki problem, czy tylko ja sobie go stwarzam?(smiech)

Magdzik
 1188  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dziecko marchewka

Odpowiedzi

karolincia
nie mam problemu bo mojej tylko oczy widza a potem i tak nie chce surowej marchewki jeść jak jej dam
babooshka
ja dałam troszkę startej półtora tyg. temu, ale średnio córci smakowała....
monique25
a dawalam do momentu w ktorym się zaksztusił i o malo nie udusił (krejzolka) od tej pory daje tylko gotowaną . Mój tez uwielbiał marchew do tego stopnia ze robil sie pomaranczowy od nadmiaru karotenu.
NATI
Moja chce tylko wtedy jak widzi ze obieram marchewke dam jej to chwile ja ponosi w raczce i zaraz wyrzuca
Magdzik
Moja chodzi z marchewką w rączce i czasami wydaje mi się, że zjadła, a na drugi dzień patrzę, a ona wyciąga tą samą marchewkę, gdzieś zachomikowaną(krejzolka)(krejzolka)(smiech)(smiech)
moput
Moje dzieciaki chrupią marchew jak rasowe króliczki :)) Na małego patrzę, czy nie ugryzł zbyt dużego kawałka. O zęby bym się nie martwiła, raczej się nie uszkodzą, chodzi tylko o ochronę przed zakrztuszeniem.
beatka7623
Ja też dawałam schłodzoną do rączki Bo moja mała nie lubi gryzaków :)
antenkarad
chrupanie surowa marchewkę, kalarepki ułatwia samoistne korygowanie zgryzu (podobno)
antenkarad
miało być surowej marchewki
antenkarad
A dzieci tak chętnie wyciągaja ręce po marchewke bo to jej kolor przyciąga ich uwagę, ale moja chrupie marchewke aż jej się uszy trzęsą :)
lina
moja dostawala marchewke jak zaczela zabkowac zamiast gryzaka :)
Nula139
Moja nie lubi marchewki,ugotowaną troszke podziubie ale surowej nie,zresztą bałabym się żeby sie nie udusiła zbyt duzym kawałkiem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.