Menu

Masa solna...

Mój synek bardzo lubi lepić rózności z masy solnej. Nauczył się tego w przedszkolu i zażyczył sobie masy w domu. czy nie lepsza była by plastelina, modelina albo ciastolina? Z czego najłatwiej sie lepi? I jak się właściwie robi masę solną?

wiki1503
 2893  3

Odpowiedzi

Alb22
Przepis jest prosty:
15 pełnych łyżek mąki
15 łyżeczek soli
2 łyżki oleju
1/4 litra gorącej wody
Wszystko zagniataj dokładnie, aż powstanie plastyczna masa bez grudek. Po wykonaniu "czegoś" z niej trzeba zostawić na 48 h żeby stwardło albo wsadzić do piekarnika i podsuszyć.

Ja zdecydowanie wolę masę solna od ciastoliny - tylko dobrze zabezpieczam podłogi starymi gazetami i ubaw taki że hej! Najfajniejsze, że figurki mozna potem malować farbkami - z ciastolina tego nie zrobisz! A plasteliny w sklepach mają takie kolory, że można dostac oczopląsu! masakra. Strasznie żarówiaste!
moniaikuba
Moja chrześniaczka robiła ostatnio w szkole domową ciastolinę - może spróbujesz?
1 szklanka skrobi kukurydzianej
1,1/3 szklanki wody
2 szklanki soli
barwnik spożywczy( farbki do malowania jajek wielkanocnych oraz gęsta plakatówka też będą dobre)

2/3 soli rozpuść w małej ilości wody i zagotuj. Następnie wymieszaj skrobię kukurydzianą z pozostałą wodą i wlej do roztworu z soli. Na koniec dobrze wymieszaj, podziel na części. Do każdej dodaj odrobinę barwnika.
Natty
moim zdaniem zamiast się babrać w tym wszystkim wystarczy kupic ciastoline - dziecku to bez różnicy a o ile łatwiej. Pozatym ciastolina sklepowa jest wielokrotnego użytku! :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.