Menu

Masaż - korzystasz czasem z tej formy relaksu?

Jak podają źródła, historia masażu sięga starożytności. Praktyki te zapoczątkowane w Chinach i Indiach obecnie cenione są nie tylko ze względu na walory lecznicze, lecz także, a może przede wszystkim jako sposób na relaks. Jedni, chcąc zażyć masażu korzystają z usług specjalistów, inni mają może zaangażowanych amatorów masażu we własnych czterech ścianach. Jedni chętnie masują, inni zdecydowanie wolą być masowanymi. A jaki jest Twój stosunek do tej formy spędzania wolnego czasu? Pozwalasz sobie czasem na odprężający masaż?

NetMamaTeam Team
 418  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Czas wolny i Sport masaż

Odpowiedzi

katarynka3311
Dużo razy korzystałam z masażu leczniczego, bo ze względu na niepełnosprawność było to konieczne. Moja siostra jest masażystką, to czasem do niej chodzę na masaż. Poza tym mój mąż ma skończony kurs masażu. Nie pracuje w zawodzie, ale może ćwiczyć na mnie (grins) .
amalka
Raz jeden poszam na masaż leczniczy i akupunkturę. Oba zabiegi wykonywane przez profesjonalistów (lekarze z Tajlandii; pani dr była w ojczyźnie ordynatorem szpitala) O ile pierwszy mega przyjemny to drugi... NIGDY WIĘCEJ! Darłam się z bólu, płakałam, gryzłam wałek włożony mi wcześniej między zęby... Myślałam, że ów zjem. Przeżyłam prawdziwą traumę... Ponoć n- ty masaż z kolei już nie boli ale nawet na drugi nie zaciągnięto by mnie wołami. Teraz dam się dotknąć jedynie mężowi. Cudownie masuje stopy (grins)
iwus198920
Tylko mąż ale z chęcią wybiorę się na taki robiony przez specjalistę :)
sque
Generalnie robię aktualnie szkołę na masażystę więc z masażu korzystam regularnie 2 razy w tygodniu nawet po 2 dziennie. Jest naprawdę świetny, nawet robiony przez osobę uczącą się. Jeśli chodzi o masaż gorącymi kamieniami to również mam taki kurs ukończony i sama taki masaż miałam robiony i polecam go dla czystego relaksu. A w domu jak mąż zjeżdża to przez tydzień czasu mam codziennie robiony przez niego masaż, a również odwdzięczam mu się tym samym. Polecam zdecydowanie i leczniczy i relaksacyjny.
@Runka widzę, że Ty wolisz takie mocniejsze boźce, ale uwierz mi, że jakbyś naprawdę chciała to można odpowiedni masaż indywidualnie dobrać, tak żeby Ci pasowało.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.