Menu

maść elosone

witam, mam pytanie do tych z Was, które mają jakieś doświadczenia z tą maścią. Czy stosowały u dzieci, jak długo, a przede wszystkim czy były jakieś efekty uboczne? Czy uważacie, że skuteczność tej maści jest wyższa niż jej szkodliwość ( z racji działania sterydów)
nie pytam ogólnie o zalety i wady maści sterydowych, bo takich informacji jest dużo w sieci, chciałabym poznać opinie mam, które miały do czynienia konkretnie z tą maścią.
dziękuję z góry za odpowiedzi

kreskah
 3844  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie alergie zdrowie dziecka

Odpowiedzi

Jaga80
skoro lekarz ci zapisał tą maść to chyba wie co robi...moje dziewczyny (obie alergiczki pokarmowe)miewały różne zmiany na skórze również miały zapisywaną tę maść,jednak nie pomagała i trzeba było zastosować silniejszą maść Elocom-ta z kolei rewelacyjnie podziałała.Jak dla mnie niezbyt dobra maść.
redblue
to wszystko zależy od zmian na jakie chcesz ją stosować. mojemu Szczęściu też ją przepisała pediatra. zmiany, owszem, zniknęły ale po zaprzestaniu stosowania znowu się pojawiły. ja ogólnie jestem przeciwniczką sterydów-zwłaszcza u dzieci. poszłam z Małą do dermatologa a ta kazała kupić zwykły tormentiol. skutek identyczny a można dłużej stosować. najpierw może spróbuj lżejszego kalibru:)
kreskah
moja mała od 5 tygodnia miała wysypkę na policzkach- początkowo wydawało się, że to tylko trądzik, ale przez 3 tygodnie pogorszyło się bardzo, przeszło na głowę, okolice uszu. pediatra stwierdziła, że to alergia, przepisała tą maść i kropelki na alergię. 2 dni miałam smarować i po 2 dniach buzia czysta, kropelki mała dostaje cały czas. karmię piersią, uważam na alergeny, od tygodnia buzia jest ładna, czasem wyjdą pojedyncze chrostki. zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam używając tej maści, pomogło od razu wprawdzie, no ale może właśnie wystarczyłoby coś lżejszego kalibru. wybieram się teraz do kontroli i poproszę o skierowanie do alergologa, zobaczymy co on powie. cały czas też zastanawiam się, czy to na pewno alergia, poza buźką mała ma skórkę ładną, już w szpitalu miała rumień noworodkowy, który dość szybko zszedł, cały czas się łudzę, że to może jeszcze zmiany hormonalne...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.