Menu

Masło czy margaryna?

Na ten temat krąży wiele różnych teorii. Oba produkty mają zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Jedni cenią sobie smak masła, a inni wolą margarynę ze względu na zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. A Ty który produkt wybierasz? Do smarowania pieczywa wolisz masło czy margarynę?

NetMamaTeam Team
 462  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie masło margaryna

Odpowiedzi

Nena
Nie smaruje niczym. Jedynie Od czasu do czasu chleb z rzodkiewka czy z pomidorem to cienka warstwa masła.Do pieczenia też maslo.
kama86
Tylko masło.
oli28
tylko i wyłącznie masło
goskapolak
Margaryna została wylansowana jak superprodukt na fali niezdrowych kwasów nasyconych,które są w maśle i powodujązawał serca.Otóż ściema jak stąd do Hameryki.
Bo po pierwsze w procesie utawardzania tłuszczów nienasyconych,którymi szczycą się wszelkie reklamy powstają tłuszcza trans- o wiele niebezpieczniejsze niż kwasy nasycone i do tego w ogromnych ilościach.
Margaryny starają się upodobnić do masła- są w nich witaminy A i E ale one są syntetyczne- czyli gorzej przyswajalne niż naturalne z masła
Dlatego ja wybieram masło.Oczywiście cienko smaruję ale jem codziennie.
MaLaCzarna
Ani jedno ani drugie :)
amalka
U nas "schodzi" bochenek chleba dziennie (ja i Junior po dwie kromki, resztę zjada mąż) Gdybym kupowała masło, pod koniec miesiąca nie miałabym czego owym smarować. Jakkolwiek to zabrzmi- nie stać mnie na masło. Jadamy raz na jakiś czas, choć wolałabym częściej.
Anemona
Tylko masło
renata29
Nie lubię ani masła,ani margaryny więc nie smaruję niczym.
tymianek
używam i tego i tego. Ze względów zdrowotnych mąż i synek jedzą margarynę, ale czasem dostają kanapkę z masłem.
iwus198920
margaryna z masłem tak jak amalka napisała nie stać mnie żeby kupować tak często masło
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.