Menu

Masz jakiś sprawdzony sposób na obgryzanie paznokci?

Kochane, chciałabym porozmawiać dzisiaj z Wami na temat bardzo znany i rozpowszechniony, a mimo to czasem niełatwy. Będąc ostatnio w towarzystwie znajomych na wspólnym obiedzie, musiałam być świadkiem, jak nastoletni przyjaciel rodziny siedząc przy stole bez skrępowania niemal przez cały posiłek obgryzał paznokcie. Po wspólnym posiłku zapytana przeze mnie mama odparła, że nie może znaleźć sposobu, aby oduczyć syna tego nawyku. Kochane, a Wy macie jakiś niezawodny sposób na obgryzanie paznokci u dzieci, młodzieży i dorosłych? Podzielcie się.

Ania
 941  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat 13-18 lat paznokcie obgryzanie paznokci

Odpowiedzi

amalka
@Runka ma rację :) Namówiłam koleżankę (obgryzająca paznokcie do krwi) by zainwestowała w tipsy. Od lat ma nawyk z głowy.
alinagj1o2
Gorzki paluszek nie skutkuje.Jeden z synów co jakiś czas obgryza i czy ma posmarowane tym środkiem czy nie ,jak ma okres obgryzania to obgryzie.
sheryl
Pomalować kolorowym lakierem - takich już nie tknęłam. No ale dla nastoletniego chłopca to żadne rozwiązanie :D.
A gorzki paluszek też u mnie nie działał.
ada410
Gorzki paluszek i regularne obcinanie paznokci u chłopców. Zresztą jak mama będzie kazała obciąć dziewczynie raz i drugi paznokcie, to za trzecim razem się zastanowi czy je warto obgryzać...
piasekpustyni
Silna wola. U mnie tylko to zadziałało i od czasów podstawówki mam piękne, zawsze pomalowane i długie paznokcie.
Majaaaaaa0000
JA odkąd pamiętam zawsze obryzałąm, Mój mąż mi pewnego dnia powiedział , ze Kobieta prawdziwa ma długie paznokcie i włosy ładnie zrobione . Także to zadziałało. :D OD pół roku nie obgryzam , nawet mnie nie ciągnie . I jestem z siebie dumna,bo ręka naprawdę wygląda świetnie . I naprawdę czuje się bardziej kobieca:) Siostra robiła tipsy , ale gdy byłą zła i je potrafiła obgryźć....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.