Menu

Masz tendencje do chomikowania czy jesteś raczej minimalistką?

Czasem tak bywa po prostu, że trudno jest się rozstać z pewnymi rzeczami, nawet jeśli ich już nie potrzebujemy. Niektórym pozbywanie się takich dóbr przychodzi łatwiej, innym z trudnością. A jak to jest u Ciebie? Masz tendencje do chomikowania czy jesteś raczej minimalistką?

NetMamaTeam Team
 416  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Dom i Ogród minimalizm

Odpowiedzi

Beatka9316
Jeśli chodzi o ubrania lub jakiś sprzęt to ja i mąż w ogóle się nie przywiązujemy jeśli jest coś nie potrzebne to po co to trzymać... Mamy małe mieszkanie więc wszystkie niepotrzebne rzeczy od razu wydaje po znajomych albo do kosza... :) Na razie mam za małe dziecko żeby mieć jakieś prezenty od niej czy coś takiego ale na pewno jak już będzie na tyle duża, że zacznie coś takiego robić to będę to trzymać najdłużej jak się tylko da :)
clyde22
Na bieżąco chomikuję wszystko... ciuchy, sprzęty, jakieś rzeczy, listy, wiersze, śmieszne texty itp. itd. Ale co jakiś czas robię remanenty i pozbywam się wszystkiego, co nie używane... Nie bawię się w sentymenty, bo życie toczy się dziś tu i teraz... (pokoj)
mycha2706
Ja zupelnie jak@ anu8
koza54
Fakt ciężko jest mi się pozbyć rzeczy do których jestem przywiązana ale też nie lubię chomikowania. Łatwiej zaś jest się pozbyć takich rzeczy których się zupełnie nie używa lub są nieużyteczne już dlatego np w szafie swojej jak i córki często robię przegląd, przebieram co dobre a co za małe albo nieużywane już i podaję dalej, tak samo z zabawkami ;) Gorzej jest właśnie z takimi rzeczami do których człowiek już się przyzwyczaił i nawet jak nie są zbyt potrzebne to jednak szkoda się pozbyć.. Inaczej też jest mi się z daną rzeczą rozstać jak np wiem, że trafi w dobre ręce lub komuś w ten sposób pomogę, wtedy oddaję z uśmiechem a nie wyrzucam na śmietnik :)
katarynka3311
Raczej nie jestem chomikiem. Raz na jakiś czas robię gruntowny remont i wyrzucam to, co nie potrzebne.. Jedyne co chomikuję to książki.
LaMandragora
Zdecydowanie minimalistka.
Co jakis czas robie przeglad swoich rzeczy, domu itd. i wywalam wszystko, co uwazam za nieprzydatne. Nie lubie zbieraczy kurzu.
tlolek
chomik walczący(grins)
wszystko potrzebne, ale co jakiś czas robie tzw. czołg w domu i odgruzowuje poszczególne pomieszczenia.
Ania111990
Jestem straszną chomikarą. Mam np jeszcze książki i zeszyty ze szkoły którą skończyłam parę lat temu. Będąc w ciąży z Ksawerym to zrobiłam porządek z niektórym rzeczami. Mimo że wtedy połowę rzeczy wyrzuciłam to kolejne się nagromadziły.
iwus198920
a u mnie z ubraniami jest ciężko zawsze wszystko mi potrzebne a co do czego dojdzie to nie mam w co się ubrać ;) ale mój mąż mi robi porządki w szafkach i zabiera niepotrzebne mi już ubrania do garażu żeby coś wytrzeć itp :D
renata29
Raczej mam tendencję do chomikowania.Nie jestem zawalona rzeczami ale jak dobrze poszukać to znajdzie się sporo pierdółek :)
irekzboralski
Podobnie jak @anu...nie mam sentymentu jeśli chodzi o moje ubrania ale za to przechowuję stare listy, pocztówki, zdjęcia w niezliczonej już ilości, wszelkie "cuda" od Mikołaja, prace z przedszkola it...(kciuki)
clyde22
Aga, o zdjęciach mi przypomniałaś... (kciuki) Mamy spore pudełko i czekają na zimowe oglądanie. Na pewno nie będzie utylizacji. (pokoj)
dobraMama
ja raczej minimalistka wychodze z założenia ze jezeli nie używałam czegoś przez rok to nie jest mi to potrzebne i wyrzucam, oczywiscie pamiatki z podrozy, zdjecia i inne rzeczy wartosci sentymentalnej zostaja, ale wole miec mniej a dobrej jakosci niz wiecej wszystkiego ale byle jakie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.