Menu

Materac

Mamusie montuję właśnie z Ojcem łóżeczko i mam materac gryka, pianka, kokos, nad warstwą z gryki jest bawełniany materiał we wzorki, a ja nie wiem którą stroną położyć ten materac. Na której stronie powinien spać niemowlak? Gryczanej czy kokosowej? (pianka jest w środku).

Pineczka
 1937  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie materac dziecko

Odpowiedzi

Basia1980
Też miałam ten problem i do dzisiaj nie wiem każdy mówi inaczej. Ja na początku położyłam kokosem do góry a potem gryką
sweetnessa27
Cały czas gryka na górze.Od samego początku dziecko powinno spać na gryce.
sweetnessa27
Warstwę górną materaca stanowi znana ze swoich zdrowotnych właściwości łuska gryki. Wszyta została w odpowiednio dobrane komory zapewniając idealne dopasowanie do ciała dziecka.
Leczy oraz zapobiega powstawaniu schorzeń kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowego. Posiada właściwości antystresowe neutralizując szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych oraz bardzo szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne.
Posiada wspaniałe właściwości termiczne, nie nagrzewa się od naturalnego ciepła wytwarzanego przez ciało człowieka co minimalizuje pocenie, zapobiega chorobom skóry oraz powstawaniu odleżyn.
Działa antybakteryjnie oraz hamuje rozwój roztoczy.


To dokładam do mojej wypowiedzi
Pineczka
Dzięki dziewczyny... własnie też mi się tak wydawało jak pisze @superlaska1986, że skoro tam są wzorki to powinno być na górze, a odpowiedź @sweetnessy27 już całkiem mnie przekonała(grins)
Pineczka
Aaaa i jeszcze jedno... powinnam zostawić na razie takie "łyse" łóżeczko, czy mogę już dać prześcieradło, pościel, baldachim itp.? Bo mam wrażenie, że powinnam poczekać jeszcze trochę, ale chciałabym żeby już stało takie piękne i gotowe (smiech)
sweetnessa27
Kochana wytrzymaj.Po co ma zbierać roztocze i kurz.


Ja osobiście polecam pościel wełnianą dla maluszka.Moja córcia takową ma i jest świetna.
Pineczka
@sweetnessa27 Wytrzymam, postaram się bynajmniej(grins)

Ja już mam pościel, niestety nie wełnianą, więc już nic nie zrobię.
Basia1980
Ja jeszcze miałam podłożoną poduszkę pod materac, taka cienka zamiast kłaść bezpośrednio pod główkę noworodka. Tak mi kazał lekarz rodzinny i neurolog, zmniejsza to ryzyko zachłyśnięcia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.