Menu

Mąż podobny do ojca

Podobno często bywa tak, że wybieramy sobie podświadomie mężczyznę podobnego do naszego ojca. Czy to wizualnie, czy z charakteru. Faktycznie zauważam pewne cechy w zachowaniu mojego męża, które są takie jak u mojego taty. Czy to przypadek, czy może faceci ogólnie podobnie się zachowują?

felicity
 1129  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina cecha chrakter mąż ojciec wygląd

Odpowiedzi

artanis
Wydaje mi się, że w każdym facecie można jeśli na siłę poszukać, cech wspólnych z naszymi rodzicami. Ja osobiście w to nie wierzę.
kasia13_archiwum
Tez sie nad tym zastanawialam. I jest rzeczywiscie mnostwo cech, ktore upodobniaja mojego meza do mojego ojca. Juz sam wyglad. Moj maz ma kruczoczarne wlosy i moj ojciec tez. Cechy charakteru... tez maja wiele wspolnych...
ewelinan
Wydaje mi się że to może być przypadek. Ale po części, coś w tym jest. Przecież ojciec jest dla kobiety pierwszym wzorem mężczyzny i nasza podświadomośc może faktycznie działa w ten sposób, że wyszukujemy sobie mężczyznę z podobnymi cechami do naszego ojca.
Mart03ha
Mój mąż to bardziej do mojej mamy jest podobny, może dlatego się tak świetnie dogadują ?:)
NiebieskKoralik
dużo kobiet szuka mężczyzny, który byłby przeciwieństwem ich ojca. Jesli kobieta pozytywnie ocenia ojca będzie szukała podobnego mężczyzny.
ania77
U nas jest podobnie. Moja mama mowi sama, ze moj maz jest taki sam jak moj tata...Hi hi hi
mirabelka
Mój mąż również ma wiele podobnych cech do mojego ojca. Nawet lubią te same potrawy :) Chyba podświadomie wybieramy na męża osobę, która jest podobna do naszego ojca, który przeciez przez lata był w pewnym sensie naszym ideałem mężczyzny.
sabina
Szczerze powiedziawszy nie chciałabym mieć męża podobnego do mojego ojca.
kasia13_archiwum
@sabina... ja tez nie chcialam... ;-)) ALE STALO SIE!!!
Agula
Nigdy nie myślałam w ten sposób. Partner nie musi być podobny do mojego taty, choć nie przeszkadzałoby mi to nic a nic :) najważniejsze aby się z nim dobrze dogadywał
free1edyta
Mój to kompletne przeciwieństwo :)
NiebieskKoralik
No właśnie, to takie 2 skrajności: albo szukamy podobnego, albo kompletnie innego.
MatkaPolka
@NiebieskiKoralik: zgadzam się z Tobą, ojciec albo jest wzorem albo antywzorem mężczyzny dla córki :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.