Menu

męcząca wydzielina z płucek :(

Dziewczyny (i panowie też oczywiście:) jak mam pomóc mojemu synusiowi bo już nie moge patrzeć jak się męczy: Chodzi o to, że powstała mu wydzielina - tak powiedział lekarz (dlatego okropnie mi kaszle) przepisał syropek i kropelki deflegmine. Daje mu już to wszystko ponad 2 dni i widzę, że coraz bardziej ta wydzielina się odrywa. Ponieważ moje dziecko ma dopiero 13 miesięcy to nie umie sobie jej wypluć to okropnie się męczy, ma aż czasem odruchy wymiotne. Staram się wyciągać przez nosek bo też ciągle mu się zapycha tym okropieństwiem ale jeszcze jest gardełko:( jak mu ulżyć?? Jak pozbyć się z gardła tego świństwa???? Lekarz powiedział tylko, że to musi się oderwać i tak będzie się męczył - ale może macie jakieś sposoby,żeby mu ulżyć??????? Dziękuję i miłego dnia życzę (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)

agaorto
 631  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

katar dziecko ulga pomoc

Odpowiedzi

MiJa
(smutna) połóż dziecko na kolanach tak żeby główka była troszkę niżej i oklepuj plecki to ułatwi odklejanie się wydzieliny. Do oklepywania rękę "złóż" w taką eee muszeklkę? miseczkę?...nie wiem jak to nazwać(smiech) chodzi o to ,że nie oklepujesz otwartą na płaski dłonią
MiJa
(krejzolka) muszelkę* ,płaską*
Panterka
Nie wiem czy można takim dzieciom robić inhalacje (nebulizacje) ale u nas sprawdziło się to super...
MiJa
(kciuki) o tak...oczywiście ,że można. Rób inhalacje z soli fizjologicznej(grins)
tymianek
(kwiatek) do wypowiedzi dziewczyn dorzucę jeszcze maść PULMEX BABY, ona równiez ułatwia odkrzutszanie , a że ma lekko miętowy zapach, to udrażnia nosek i dziecku lepiej się oddycha.
dużo zdrówka (cukierek)
cela
Dużo oklepuj plecki dziecku, górną część, tylko tak z wyczuciem...
agaorto
No wiem wiem - oklepuję :) bardzo wam dziękuję :*
anulaw
30 minut po podaniu deflegminu dobrze oklep synka a jeszcze bardzo pomagają inhalację z mukosolwanu ale do tego potrzebny nebulizator no i nie wiem czy takim maluszka już można mój 4 latek teraz ma zalecone takie inhalacje i pomagają.
madziullka
wybierz sie do innego lekarza. co prawda nebulizator kupisz sama ale lek do niego na recepte... moj tez mial taka i kaszlal az czasem sie zduszal albo bralo go na wymioty...odwiedzilam pediatre lekarza ktory zajmuje sie chorobami pluc... dal nebulizator i lek i inhalacje na 2 tyg... pomoglo i jest ok...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.