Menu

Meldunek

Dziewczyny może Wy jesteście w stanie mi pomóc . Mam 15 miesięczną córeczke , która jest zameldowana u swojego ojca a właściwie u jego rodziców a ja w domu swojej matki . Z ojcem Lenki nie jestem już od prawie roku , teraz czekamy na rozwód . Obawiam się że w najbliższym czasie będą chcieli wymeldować małą , czy mogą to zrobić bez mojej zgody ? Tym bardziej że jeśli dojdzie do tego , mała zostanie bez meldunku , ponieważ ja jej nie moge zameldować u swojej matki dlatego że nie mamy aktu własności .

aniaskc20
 527  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Dom i Ogród meldunek

Odpowiedzi

syla
no ale to nic że nie macie aktu własności ja też nie mam do mieszkania bo to TBS potrzebna była tylko umowa najmu i zameldowali w urzedzie i akt urodzenia
margolcia85
kochana dziecko meldowane jest automatycznie na adres zameldowania matki więc albo coś kombinowaliście albo sama nie wiesz gdzie masz zameldowane `dziecko, po drugiem jeśli jest zameldowane jak mówisz u swojego ojca, to na pewno jeśli zależy mu na dziecku nie będzie chciał go wymeldowywać (myśląc logicznie ma teraz do niej "większe" prawo bo "mieszka"a przynajmniej ma meldunek u niego) ale jeśli chodzi o wymeldowanie ma do tego prawo ale jeśli będzie chciał to zrobić bez twojej zgody idzie za tym wymeldowanie administracyjne - mianowicie zgłasza do Urzędu wymeldowanie i oni idą na wywiad środowiskowy sprawdzają czy są tam jakieś rzeczy dziecka i czy dziecko rzeczywiście nie przebywa na terenie zameldowania i sądownie zostanie ono wymeldowane ale o tym zostaniesz powiadomiona listownie przez urząd do którego należy teren na którym masz zameldowane dziecko.Jesli chodzi o akt własności to tak jak isze Syla wystarczy umowa najmu jak masz jakies pytania pisz na priv
aniaskc20
No właśnie problem w tym że jej tatuś wgl sie nie interesuje jej losem , i zrobi wszystko żeby jej jak również mi zaszkodzić . Tak , wiem że automatycznie meldowane dziecko jest przy matce , tylko że wtedy mieszkałam jeszcze u męża i zameldowaliśmy tam małą a teraz nie moge nic z tym zrobić . Byłam w gminie i pytałam co w takiej sytuacji kiedy nie mamy aktu a mieszkanie jest własnościowe ( skomplikowana sprawa ) , rodzice kupili kilkanaście lat temu dom , podpisując jedynie umowe na papierku , bez notariusza itp . Osoba od której dom był kupiony miała formalności załatwić sama , niestety do chwili obecnej tego nie zrobiła .
LadyNefretete
no ale ty i twoi rodzice jestescie tam zameldowani wiec i dziecko mozesz meldowac
kaisaa4
na pewno normalnie można zameldować dziecko pod tym adresem. ja też nie mam aktu własności, dom w którymmieszka ma strasznie skomplikowaną sprawę, mimo o podatekbył płacony przez babcie męża - bez regulacji prawnej, potem na teściową, ponieważ ona zamieszkuje ten dom i jest tam jakims potencjalnym włascicielem. jeśli mieszkacie tak sporo lat, np twoi rodzice - jest cos takiego jak zasiedzenie itp, wtedy automatycznie staje się prawnym właścicielem, jednak sprawy na papierkach też trzeba załatwiać, to jest tylko tak umownie ... w sensie - dom musi mieć jakiegoś właściciela. na kogo jest podatek od nieruchomości ??
clyde22
Z tego co wiem, dziecko meldowane jest przy Tobie, nie trzeba żadnych aktów własności.
Zana
dziecko automatycznie jest meldowane tam gdzie matka ..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.