Menu

Meningokoki

Dziewczyny mam pytanko czy szczepiłyście swoje pociech od pneumokoków i meningokoków?

aga24
 744  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak dzeicko

Odpowiedzi

krasna1
Starsza na meningokoki a młodsza na pneumokoki za trzy miesiące będzie szczepiona
aga24
pytam bo ja szczepiłam dwoma szczepionkami i niektórzy mówią że zle robię bo szczepienia te są zbędne chodż ja tak nie uważam (kciuki)
JUSTYLKA
nie szczepiłam ale pewnie to zrobię u Mateo...
Mandarinios
Ja mam zamiar zasczepić dziecko około 2-3 roku życia wtedy, kiedy będzie większe prawdopodobieństwo, że np pójdzie do żłobka lub przedszkola. Warto zaszczepić dziecko kiedy ma właśnie na co dzień do czynienia z tak dużym środowiskiem ludzkim, gdzie niestety wirusy i bakterie się mnożą i jest ich tyle co właścicieli. Natomiast jeśli dziecko na co dzień jest w domu tylko z rodzicem czy z pojedynczymi osobami ryzyko jest niewielkie.
Mandarinios
aha a szczepionka na pneumokoki i meningokoki to są dwa osobne szczepy więc jeśli jest taka konieczność czy możliwość to warto
Magdzik
Nie szczepiłam, ale zamierzam to zrobić. tylko te szczepionki są tak choler... drogie(placze)
Danusia79
Ja szczepiłam synka na pneumokoki, co do ceny to racja, do tego dochodza skojarzeniówki, i wychodzi niezła sumka, ale zdrówko maucha ważniejsze (grins) Tym bardziej, że syn szwagra niestety wylądował w stanie krytycznym w szpitalu przez pneumokoki, i wiele nie brakowało....Mój mały ma teraz dużo większą odporność, dlatego uważam, że warto(kciuki)
Punia
ja mojego niunia będę szczepiła na pneumo i meningo bez względu na to czy istnieje duże czy małe prawdopodobieństwo zachorowania. ostatnio szczepiłam na rotawirusa więc przerwa musi być no i wiek odpowiedni, a mój maluszek jeszcze jest zbyt malutki co nie zmienia faktu, że uważam że dzieci należy szczepić jak najwcześniej.rozmawiałam z pediatrą, która twierdziła tak samo jak koleżanka powyżej czyli po ukonczeniu 2 lat. wtedy dawek jest mniej i wychodzi taniej ale i działanie jest słabsze.nie zamierzam ryzykować zdrowiem mojego jedynego synka i skoro mnie na to stać to szczepię aczkolwiek wkurza mnie bardzo to, że np. w niemczech te szczepienia należą do obowiązkowych i mają dopłatę a u nas oczywiście nie!!! i niestety kwestia finansowa bardzo wielu rodzicom nawet jeśli chcą nie pozwala na zaszczepienie dziecka :((( a przecież dużo łatwiej i taniej jest szczepić niż leczyć!!!
pozdrawiam
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.