Menu

Menstruacja - pierwszy okres córki

Co robić, gdy córka dostaje swój pierwszy okres? Kto uświadamia Wasze dzieci? Dla dziewicy lepsze podpaski czy tampony? Podzielcie się Waszymi doświadczeniami!

Ania
 4154  6

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Nie wiem, jak to bedzie z moimi corkami... sa jeszcze na to za male.
Ja sama dostalam pierwsza miesiaczke na 3 miesiace przed moimi 11. urodzinami. Uzywalam od samego poczatku tamponow, i jak mialam swoj pierwszy raz, to go bardzo odczulam, tzn. chyba, ze tampony nic nie naruszyly.
Maria25
Jeszcze o tym nie myslałam. Myślę, że be4dzie jak ze mną, w pierwszy dzień okresu pobiegłam do mamy. Dostałam podpaski, uzywałam je kilka dobrych lat. Dopiero pierwsze wyjazdy ze znajomymi nad morze nauczyły mnie używania tamponów. Wcześniej jakoś nie potrzebowałam.
kosia
Córki widziały podpaski w łazience - bo tam je trzymałam, pytały co do i do czego służy, więc z nimi rozmawiałam. Nie było to tematem tabu. Używały na początku podpasek, ale w szkole na w-f wygodniejsze były tampony - teraz każda wg własnego uznania
margota31
Fajny temat, tym bardziej że niedługo będzie i mnie dotyczył. Moja starsza córka skończyła w piątek 12 lat, więc czekamy i czekamy na ten moment. Ja właśnie dostałam mając 12 lat, więc myślę że pójdzie w moje ślady. Zobaczymy. Mnie uświadomiła mama i jak dostałam to nie było jakiegoś przerażenia czy szoku. Pamiętam, że jak powiedziałam mamie to strasznie się ucieszyła i powiedziała że ma już kobietę w domu. Poczułam się wtedy bardzo dorosła.
Ewelka151207
Pamietam jak to bylo ze mna mama zucila kilka slow i tyle,a jak tata sie dolaczyl to zrobilo sie krepujace. powinnas usiasc z corka sam na sam i wytlumaczyc jej czemu ma okres i po co, i niech sama zdecyduje co chce uzywac
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.