Menu

menu 8-miesięcznego dziecka

Kochane mama wrażenie, że dieta mojego 8-miesięcznego synka jest za uboga, tak wygląda Nasz dzień:

7:00-pierś
ok 9:00, 10:00-kasza manna
12:00: zupka jarzynowa z mięskiem bądź żółtkiem (raz drób, raz wołowinka, z warzyw dodaję od czasu do czasu, buraka, brokuła, kalafior)
15:00: Danonek
19:30: kasza wielozbożowa
noc: pierś

W międzyczasie je trochę andruta, chrupka czy bułki.

Za nic w świecie nie chce owoców, jedyne co to banana, soczek tylko marchewkowy, o jabłku nie chce nawet myśleć, bo się kwasi mimo, że kupuję słodkie, pije głównie herbatkę rumiankową. Tyle, że wcześniej tarłam mu jabłko, dawałam gruszkę bądź owoce ze słoika, a tu od jakiegoś czasu wszystko mu kwaśne, ryżem się krztusi mimo, że ma 3 zęby.

Mam zamiar dać mu zamiast mięska rybę do zupki, może zje, teściowa twierdzi, że jej dzieci jadły w tym wieku ryż na mleku czy bułkę na mleku.

I w ogóle ostatnio karmienie łyżeczką to porażka-w leżaczku siada, a na krzesełku to się tak wierci i wszystko Go interesuje, że mimo, że otwiera buzię to jak wkładam mu jedzenie do odraca głowę, bo już coś usłyszy i zobaczy bądź musi po coś sięgnąć i nalatam się tą łyżeczką aż się cała upocę.

Miałyście podobnie, może macie jakieś sposoby na takiego brzdąca?

PozdrawiamY:)

(kwiatek)

sungirl25
 907  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie dieta 8-mesięcznego dziecka

Odpowiedzi

Basia1980
jak nie leci za mocno z wagi to czym się martwisz. Wydaje mi się że je wystarczająco dużo. Co witamin przecież je zupkę wazywną więc witaminy je. Danonków nie polecam bo to sam cukier lepiej podaj jogurt owocowy. Mój mały kiedy skończył 12 miesięcy nic nie chciał jeść poza mlekiem i tak do drugiego roku życia. teraz je dużo ale jest wybredny do jedzenia. Nic na siłę może się odmieni
jagoda30
zupkę już może jarzynową,soki przecierowe.Teraz jest na etapie "wszystko jest ciekawe",włącz mu bajkę,reklamy może sięzajmie i zje?
sungirl25
Dzięki za rady:)

Danonki odstawię.

Jak jest sam ze mną i Go czymś zajmę to je, ale mieszkamy z teściami i tu wiecznie ktoś wpada i wypada i Małego to rozprasza.

Daję Małemu bułkę, andruta, chrupka kukrydzianego, ale on trochę zje, trochę porozrzuca i wydaje mi się, że to nie jedzenie.

A do zupki daję kaszę mannę i jak jest za rzadka to dodaję czasem kleiku kukurydzianego.
mamcia1012
Wydaje mi się , że nie masz się czym, martwic. Co do Danonkow starszej córce dawałam od 7 miesiąca i nic jej nie było i nie jest ... mlodsza ma 8 miesięcy i też jej daje . Ale to juz jest indywidualna sprawa :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.