Menu

Metody antykoncepcji

Prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, spirala czy naturalne metody planowania rodziny? Jest wielki wybór środków antykoncepcyjnych na rynku. Niektóre z nich oznaczają faszerowanie się hormonami, inne z kolei wymagają dużo systematyczności i uwagi. Jakich używasz środków antykoncepcyjnych i jakie są wg. ciebie zalety wybranej przez ciebie metody? Podzielcie się swoim doświadczeniem i poczytajcie, co inne mamy mają w tej kwestii do powiedzenia.

Ania
 1287  6

Odpowiedzi

milcia22
brałam po porodzie tabletki antykoncepcyjne, dużo przytyłam i nie miałam ochoty na seks, zrezygnowałam i teraz zabezpieczamy się prezerwatywą, jak dla mnie ok, żadnego fall startu od kilku miesięcy, nawet się przyzwyczailiśmy i nie czujemy różnicy.
Panterka
Niecierpię tabletek, jakiekolwiek biorę tylko w razie ostateczności, więc anty też odpadają... Z kolei prezerwatywy jakoś do mnie nie przemawiają, moim zdaniem to jak lizanie lizaka przez papierek (grins), naturalnym metodom nie ufam, bo jak sama nazwa mówi, są to metody planowania rodziny a nie zabezpieczania się przed ciążą, przecież w każdej chwili coś w organizmie może się zmienić i owulacja ulegnie przesunięciu... Spiral i innych wkładek się boję... Zastrzyków też nie lubię, choć to byłby akurat najlepszy sposób zabezpieczenia przed ciążą..
Mimo, że nie jest to metoda antykoncepcji, u nas od lat sprawdza się stosunek przerywany, ale nie poleciłabym go nikomu, bo naprawdę trzeba mieć wyczucie i opanowanie (mam tu na myśli mężczyznę:)), mój partner to ma, więc przez 6lat bycia ze sobą, mamy jedno zaplanowane dziecko...:) Wiem, że krążą też opinie, że kobieta podczas takiego seksu rzadko jest zaspokajana, to nie prawda:) Wystarczy, że oboje dążą do tego aby najpierw zaspokoić kobietę, a dopiero potem kończy mężczyzna..:) Jedyny minus to taki, że oboje nie mogą kończyć w jednym momencie, choć są sposoby na to aby jednak osiągnąć wspólne spełnienie (grins)..
Martuska
po porodzie brałam tabletki, ale okazało sie ze nie moge, obecnie stosujemy prezerwatywy, ale myśle o krążku Nuvaring
Juli1303
zastrzyk Depo-provera
Edytka85
Ja jak @Juli303
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.