Menu

metody nauki samodzielnego zasypiania

witam co sadzicie o mietodzie 3-5-7 i czy znacie jakies inne metody nauki samodzielnego zaspiania dzieci, dodam ze moj młody do pewnego momentu zasypiał sam, od jakiegos czasu jakby go cos trafiło i zasypia w dzien na duzej poduszce w naszym łózku, troche to juz meczace do czasami trwa godzine a czasami 5-10 min... dlatego pytam jak Wy sobie radzicie

rozowa82
 539  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie sen

Odpowiedzi

Beki
Sam się tak nauczył? Jak Ty nie nauczysz, nie pokażesz, to dziecko na pewno samo się nie domyśli. Jeżeli w ciągu dnia nie chce spać, to nie zmuszaj.
Wieczorem, wiadomo, po kąpieli, do swojego łóżeczka, czytanie, gadanie, przytulanie, wyciszanie i już. Nie utrzymuj kontaktu wzrokowego, nie odpowiadaj, tylko konsekwentnie, z cierpliwością odkładaj na podusię i przykrywaj kołderką.
rozowa82
mlody ma 10 miesiecy wiec w dzien raczej powinien spac co nie?? jest zmierzły, popłakuje ale zasnac nie umie
myszka838383
mój synek ma 14 miesięcy i śpi w ciągu dnia dwa razy po 1,5-2 godz. Wcześniej zasypiał przy piersi a od dwóch miesięcy zasypia sam. Wkładam go do łóżeczka..mały bawi się zabawkami, swoimi nóżkami aż w końcu zasypia. Zwykle trwa to nie dłużej niż 10 minut.
Ada3610
Mój Syn od początku zasypia sam. Tak był nauczony od pierwszego dnia w domciu.
Do prawie dwóch lat spał dwa razy dziennie. Jak był zmęczony to sam szedł do łóżeczka i usypiał.
Czasami jak ma słabszy dzień, bądź jest chory to siadam przy łóżeczku i drapie go po główce aż uśnie. Czasem śpi z nami w łóżku i nie zabraniamy mu tego.
Ada3610
Najlepiej jest porządnie dziecko zmęczyć, nakarmić i położyć spać.
irekzboralski
Moja ma też 10mcy i chętnie poczytam co robić by sama zasnęła bo jak do tej pory zasypia przy cycu.
martyna93
Niech ktoś napisze, bo moja malutka też przy cycu zasypia i w łóżeczku spać nie chce. Śpi z nami w łóżku i mi to nie przeszkadza ale wiadomo w dzień nie mogę jej samej zostawić żeby nie spadła.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.