Menu

Miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych

Dziś z niemałym rozbawieniem obserwowałam faceta, który zdrapywał z szyby swego samochodu naklejkę "Czy napewno chciałbyś być na naszym miejscu". Wściekał się przeokropnie, q...wił i złorzeczył...

Pewnie większość z Was nie wie o czym piszę więc już wyjaśniam (grins) Jakiś czas temu, w dużych miastach ruszyła kampania mająca na celu uświadomienie społeczeństwu z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne. Jednym ze środków "dotarcia" do ludzi były/ są naklejki z rozmaitymi napisami i i ten wspomniany powyżej jest jednym z przykładów. Naklejka tego typu "rozpada" się na mnóstwo kawałków i niesamowicie ciężko pozbyć się jej z samochodowej szyby.

Żeby nie było- jestem przeciwniczką oblepiania lakieru samochodowego i niszczenia samochodów w inny sposób, ale ten z naklejką na szybie jest moim zdaniem świetny (grins) Może następnym razem delikwent zastanowi się nim zaparkuje na "kopercie".

Pytania brzmią:

1. Co myślicie o podobnych kampaniach?
2. Czy zdarza się Wam parkować na "kopercie"? (ankieta)

Czy zdarza się Wam parkować na "kopercie"

amalka
 1032  26

Znajdź pytania na ten sam temat:

niepełnosprawni parking

Odpowiedzi

krasna1
nigdy
beatka7623
Nigdy nie parkujemy Rzeczywiście ludzi w pełni sprawnie nie maja pojęcia jak ciężko jest inwalidzie :(
Marta050709
Nie.jak nie ma miejsca jadę dalej
emikacpi
nigdy
Edytka85
Nie, nigdy. A ten pomysł z naklejką świetny.
amalka
(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) dla Was (kwiatek)(kwiatek)

A co myślicie o tego typu kampaniach? Czy faktycznie są skuteczne?
tymianek
Nigdy nie parkujemy na miejscu dla niepełnosprawnych.
W tamtym roku miałam pewną scysję z blond-gwiazdą, która zaparkowała na "kopercie". Najpierw obczaiłam, czy nie ma nigdzie plakietki, poczekałam, żeby zobaczyć, czy wysiada "cała i zrdowa" i podeszłam do niej z prośbą, żeby pokazała mi gdzie ma naklejkę, że jest osobą niepełnosprawną. Oczywiście usłyszałam pewne epitety, które świadczyły o jej ułomności umysłowej - ale za to plakietek nie dają, ale odjechała i zaparkowała gdzie indziej.
krasna1
ta kampania powinna być codziennością,
ochrona parkingowa powinna się tym zająć,
takich ludzi trzeba ośmieszać bo inaczej niczego się nie nauczą
beatka7623
Ja jestem za (kciuki) Jak przyjdzie takiemu choć raz ścierać to się zastanowi dwa razy (kciuki)(kciuki)(kciuki)

ale byki porobiłam poprzednio (zla)
Edytka85
Jestem za. Zgadzam się z @Krasną i @Beatką.
slodkadagusia
pomysł świetny. szukając prezentu na urodziny dla mojego lubego na allegro znalazłam właśnie takie naklejki i jeszcze inne dla kierowców, którzy beznadziejnie parkują np krzywo na dwóch miejscach itd. to te drugie naklejki są to tzw. karne ku..asy
http://moto.allegro.pl/karny-kutas-naklejki-200szt-trudno-zrywalne-hit-i1538307744.html
według mnie to jest świetne :D
kasiam146
co prawda mam prawo jazdy nieuzywane ale moj maz duzo jezdzi i nigdy nie parkuje na kopercie. Mamy znajomego ktory ma problemy z nogami i to nas uswiadomilo ze te koperty po cos w koncu sa a nie dlatego zeby asfalt byl pomalowany. Jestem za wszelkiego rodzaju kampaniami uswiadamiajacymi a ten pomysl z naklejkami rewelacyjny
slodkadagusia
http://moto.allegro.pl/karny-kutas-naklejki-200szt-

trudno-zrywalne-hit-i1538307744.html
amalka
@tymianku ja plakietkę posiadam ale nigdy jeszcze z niej nie korzystałam. Wśród niepełnosprawnych jest pewien niepisany "kodeks", dlatego takie bezczelne typy jak dzisiejszy, wściekły facet irytują mnie nieziemsko (zla)
salerno
ja tez mysle ze to swietny pomysl,moze po kilku takich naklejeczkach kierowcom odechce sie parkowac nie na swoich miejscach.
joana1983
Ja często parkuję na kopercie bo jestem osobą niepełnosprawną i mam kartę uprawniającą mnie i bliską osobę która np. mnie wiezie do parkowania na takich kopertach. Na szczęście nie jeżdżę na wózku, ale i tak jest mi trudniej wyjśc z samochodu niż zdrowemu człowiekowi.
Popieram takie akcje i zawsze się denerwuję jak wdzę "cwaniaka" parkującego na takim miejscu swoim BMW....
MamaMaya
nigdy w życiu nie zaparkowałam na kopercie! a pamiętam jak ostatnio spod banku odjeżdżała wypicowana damulka swoją wypasioną furą (akurat zaparkowałam koło niej...) - patrzę a ta pipa na kopercie stała! ja wiem że niektórzy nie mają skrupułów ale nie szkoda im kasy na ewentualny mandat?
mgli21
ja mam brata niepełnosprawnego i powiem ci że czasem tylko jest wolne miejsce dla niepelnosprawnych i sporadycznie na nich staje bo szkoda mi czasu dzwonic po policje lub z kimś sie kłucić(kwiatek)(grins)
cytrynka
raz mi się zdarzyło zaparkować na kopercie ale tylko dlatego że jechałam z dzieckiem do lekarza ( było mocno chore) i niestety nie było innego miejsca wolnego i gdybym tam nie zaparkowała dziecko musiało by iść spory kawałek w mróz.
A druga sprawa że dziecko moje jest z orzeczeniem i mogłabym sobie na samochód wyrobić taką plakietkę ale uważam że nie jest aż na tyle chore aby to było mi potrzebne - inni bardziej potrzebują tego miejsca.
Ogólnie akcja bardzo dobra i szczerze ją popieram.
alinagj1o2
Nie mam samochodu akcja świetna(klaszcze)(klaszcze)(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.