Menu

Miejsce w przedszkolu

Jeśli zdecydujemy się posłać dziecko do przedszkola, często trzeba zapisać je o wiele wcześniej na listę oczekujących. Jak było u was? Czy były problemy z ilością wolnych miejsc? Czy wasze dziecko było na liście rezerwowej? A może w ogóle nie dostało miejsca w wybranym przedszkolu? Opowiedz nam o waszych doświadczeniach.

Ania
 1216  8

Odpowiedzi

Nicoletta
nie wiem jak wygląda sprawa z przedszkolem (wydaje mi się,że chyba nie jest aż tak źle) jednak jeśli chodzi o żłobek to z tego co wiem nie ma najmniejszych szans na to żeby dziecko do niego trafiło.. jest jeden żłobek na miasto mające 75 000 mieszkańców więc można "pomarzyć" o tym żeby oddać tam dziecko bo chętnych jest masa a wiadomo ile taki żłobek może dzieci przyjąć ..
bobasekm
Jak syna dawałam do przedszkola parę lat temu to nie było źle, a teraz... masakra :(
Koleżanki synek dostał sie przez błąd, wpisali go na listę, a później się okazało, ze się pomylili, ale teraz nie ma przepros - jak sie pomylili to ich problem. Koleżanka sie cieszy, bo będzie mogła iść do pracy :)
Ja sie zastanawiam czy nie powinnam już teraz zapisać małej do przedszkola (ma 4 miesiace) :P, bo nie wiadomo co będzie dalej.
Anna23W
W miejscowości w której mieszkam są takie zasady że głowa boli. Zapisywac można tylko dziecko w dniu rekrutacji czyli na początku kwietnia odpowiedź była 15maja jest na liście rezerwowych, koleżanka zapewnia że odezwą sie w sierpniu,
Magdzik
Ja nie wiem, co to będzie, bo u nas ciężko się dostać do przedszkola:( Mała ma dopiero rok prawie, ale już o tym myślę, bo z tego co słyszę, kolejki dzieci są bardzo długie. Chyba dam małą do przedszkola w pobliskiej miejscowości, tam zawsze drzwi otwarte dla maluchów:)
Kordelia
W miejscowości w której mieszkam są problemy z przyjęciem dziecka do przedszkola, zbyt wiele dzieci, a za mało miejsc, więc kto pierwszy ten lepszy...:)
JUSTYLKA
zapisałam synka do przedszkola jak miał 4 miesiące...a ponoć mamy zapisują maluchy nawet będąc w ciąży...
jola75
jA nie mialam problemu,u nas zapisy robi sie do lutego na wrzesien.nie wiedzialam o tym i w sumie 2 tyg.przed rozpoczeciem roku szkolnego zaczelam sie starac i znalezlismy przedszkole tz synek chodzil do grupy 18 mc-3latka zacza jak mial 2 latka. teraz przeszedl do grupy dla 3 latkow.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.