Menu

Mięsko

Jakie rodzaje mięs dodajecie do zup? chodzi o to np: Barszcz czerwony powinien być na żeberkach (krejzolka) wczoraj babka w mięsnym tak mi powiedziała więc tak zrobiłam a jakie mięso na grochówkę mój M uwielbia jakaś wędzonka???!!kompletnie się nie znam rosołek na kurczaku(grins) a do gulaszu ?

xkasiulax
 1051  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odżywianie mięsa zupy

Odpowiedzi

Magdzik
Do gulaszu gulaszowe często się spotyka w sklepach(grins)(smiech) Ja daję to, co zazwyczaj mam... karczek, biodrówka... Rosół gotuję na udku i kawałku wołowiny, albo co tam mam też akurat. Grochówka na boczku - pychotka(kciuki) Barszcz czerwony często mam bezmięsny;)
Magdzik
A inne zupy na wieprzowinie często robię... od szynki, łopatka...
amalka
Grochowa, żur, barszcz czerwony obowiązkowo na czymś wędzonym (najczęściej na boczku a boczuś do chleba) Rosół na filetach z kurczaka, podudziach, skrzydełkach + kawałek wołowiny. Inne zupy na mięsie jakie akurat mam- najczęściej jest to drób.
tlolek
ja wrzucam podobnie jak @snikersik ale czasem krupnik robie na ogonku (glodna)
emiliab
Ja wszystkie zupki gotuję na skrzydełkach, jeżeli wymagają wędzonki tak jak żur, fasolowa to dodaję wędzoną kiełbaskę czy boczek. Rosół gotuję na porcjach rosołowych z kurczaka lub kaczki. Gulasz robię na mięsku wieprzowym typu łopatka lub na tzw gulaszówce, którą można kupić niektórych sklepach.
beatka7623
Rosół na kurczaku i wołowince
Gulasz na wołowinie lub wieprzowinie np szyneczka lub łopatka
Grochówka na wędzonce np boczuś, pachwinka, mogą też być udka wędzone z kurczaka Pychotka Tak samo robię fasolówkę (kciuki)
Barszczyk czerwony, ogórkową, zupy warzywne robię na żeberkach (kciuki)
cytrynka
jak grochówka to na żeberkach wedzonych(glodna)
Renatka2019
Ja tak jak geodzia, nie lubię zup na mięsie. Jedynie rosół gotuję na mięsie, zazwyczaj z kaczki. No i czasem gotuję barszcz biały na żeberkach (ale obowiązkowo muszą być pieczone z cebulką).
Iwona1977
u mnie jak u @snikersik, tyle ze ja rosol gotuje na udku,kawalku wolowiny i skrzydle z indyka
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.