Menu

mięso drobiowe a post

babcia znajomej mówiła że w post można jeśc mięso drobiowe ponieważ jest to białe mięso jak ryba.jakie jest wasze zdanie ?? można drób w poście jeść ?

andziabuziak
 1922  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie tradycja

Odpowiedzi

halina21
u nas w dniu postu np.piątkowy czy wielkosobotni nie je się mięsa z drobiu tylko ryba np.śledź drób jest traktowany jak zwykłe mięso
Magdzik
Drób to mięso, a śledź, to ryba, a ryba jest postna (awve)
jagoda30
@magdzik ryba to też mięso,tyle,że w tradycji polskiej uważa się,że ryba jest postna i można ją jeść,ale tak naprawdę w dni ścisłego postu powinno się jeść bez mięsa i bez tłuszczu.Ryby potrafią być bardzo tłuste,czasami trafia się taka makrela na przykład.
renata29
Nie można.Drób to nie ryba :)
ada410
Popieram, drób to nie ryba(grins)
Ania111990
Poszcze tylko w wigilię w wielki piątek i wielką sobotę. A tak to jem wszystko na co mam ochotę. A co do mięsa my jemy każde i to nie zależnie od postu.
daryjka87poznan
Drob to mieso.
Magdzik
Ryba to mięso niekrwiste i to jest powodem, dla którego można jeść je w poście. Dodatkowo ryba jest symbolem Chrześcijaństwa i stanowi wyjątek, ponieważ w języku greckim "ryba" to ichtis - jednocześnie skrót pierwszych liter greckich słów oznaczających "Jezus Chrystus Syn Boga, Zbawiciel". (grins)
karolincia
Dodatkowo w miejscu i czasie gdzie żył Jezus Chrystus ryba stanowiła pokarm powszedni taki na co dzień, mięso było czymś lepszym także to nie tylko taka sobie polska tradycja
Iwona1977
Nie uznaje postu i nie poszcze,jem co chce poscic będę jak już będzie taka bieda w kraju że do garnka nie będzie co włożyć ,a ryb niecierpie
dagmara88
drób to mięso i my go nie jemy w piątki w poście(cukierek)(cukierek)
goskapolak
Jeśli chodzi o post ilościowy w religii katolickiej to dla mnie jeden z wielu absurdów Kościoła.W Kodeksie Prawa Kanonicznego mowa jest o niejedzeniu mięsa i rosołu.Ale przyprawy z tłuszczów zwierzęcych ba,nawet smalec,stopioną słoninę z kawałkami mięsa- proszę bardzo- można jeść.
Jeśli chodzi o spożywanie mięsa ptaków (a kurczak chyba też ptakiem jest) Kodeks mówi,że "nalezy stosować się do zwyczajów danej okolicy":)
madziullka
nie wiem bo nie poszczę. Choć w domu byłam tego uczona to w swoim teraz tego nie obchodzę. Zwyczajny dzień jak kazdy inny z mięsnym obiadem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.