Menu

Mieszkanie socjalne

Czy któraś z Was starała się o mieszkanie socjalne?Wiem że trzeba napisać podanie do burmistrza i wniosek.Może któraś z Was pisała takie podanie i doradzi mi co tam napisać?

symbianka
 490  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Dom i Ogród mieszkania

Odpowiedzi

Beatka9316
Teraz ja staram się o takie mieszkanie. Ze względu na to, że u mnie jest bardzo dużo osób zameldowanych i ilość m2 przekracza na osobę... W podaniu musisz napisać ile osób mieszka w mieszkaniu, jeśli masz dzieci to napisać ile dziecko/dzieci mają lat, że macie trudne warunki mieszkaniowe trudno Ci w takich warunkach wychowywać dziecko, że jest bardzo ciasno, itp.
julia
Najlepiej jezeli takie u Cb w urzedzie sa to wez taki druk.. o przyznanie mieszkania socjalnego jezeli nie ma.. to musisz opisac cala swoja sytuacje... ze tam gdzie mieszkasz.. jest za malo miejsca na jedna osobe.. albo ze sa zle warunki itp...u mnie w urzedzie byly takie druki wiec pojdz do urzedu miasta.. i zobacz.. ja tez dostalam mieszkanie socjalne.. ale w oplakanym stanie.. 23 metry bez kuchni bez lazienki bez toalety bez niczego !!! i to jeszce na samej gorze wyzej jest tylko dach.. a piwnica na samym dole.. zawilgocona.. bo przeszla powodz.. takze.. masakra jak w Polsce traktuja ludzi matki z dziecmi !!!! skandal!!! ale pijakom w opiece daja... w cholere kasy zeby mieli za co chlac! masakra.. ale sie zbulwersowalam.. ale probuj...
Beatka9316
Wielkość mieszkania jest uzależniona od ilości osób które mają w tym mieszkaniu mieszkać jeśli to będzie matka ojciec i dziecko to na pewno będą to dwa pokoje tak samo jak będzie w nim matka i dwójka dzieci. Jeśli dziecko i matka to na pewno będzie jeden pokój... Jeśli mieszkanie chce się w lepszym stanie to czeka się dłużej a jeśli w gorszym to czeka się krócej... Wiadomo mieszkaniu tak czy inaczej trzeba zrobić generalny remont. I Państwo ustala dokładnie co i w jakim czasie ma się zrobić (np. instalacje i odmalowanie lub okna i odmalowanie mieszkania) ale za to przez hmm dokładnie to nie wiem 2 lub 3 lata płaci się śmieszny czynsz może coś koło 100 , 150 zł.. no i oczywiście dochodzą do tego co miesięczne media. Jeśli złożysz wniosek już o mieszkanie to hmm minimum raz w miesiącu jeździj tam i przypominaj się i mów, że masz złe warunki itp. przypominaj się wtedy szybciej dostaniesz mieszkanie. Ale tak czy inaczej musisz się przygotować na jakieś 5 lub więcej lat zanim dostaniesz mieszkanie.. Z moim znajomych co podostawali mieszkania to wiadomo były w okropnym stanie ale normalnie mieszkania 2 albo jedno pokojowe... Jedni czekali 6 lat a inna koleżanka 3 ale to przez to, że była z domu dziecka i w swoim mieszkaniu gdzie była zameldowana mieli wszyscy dostać eksmisje więc to jej w tym wszystkim pomogło. Ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.