Menu

Migdałki

Witam. W piątek idę z czteroletnią córką na usunięcie migdała, czy macie jakieś doświadczenia z tym związane. Jest to jej pierwszy zabieg pod narkozą i bardzo się go boję.

kasiab
 731  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie migdałki dziecęcy zdrowie

Odpowiedzi

piasekpustyni
ja miałam wycinane obydwa migdały bo raz-dwa w mies. miałam ostre anginy i temp.do 40 stopni, moje migdały były jak ogromne włoskie orzechy:/ ale zabieg miałam już jako dorosła osoba, ból niesamowity po zabiegu, prawie nie jadłam przez 2 tyg, gęby otworzyć nie mogłam i leżałam jak błoto pod kroplówkami z ketanolu, ale maluchy bardzo dobrze to przechodzą, szybko dochodzą do siebie i brykają już na drugi dzień, więc się nie martw na zapas. najgorzej jest u dorosłych. sama "operacja" trwała ze 40-50 min. a w szpitalu byłam około tygodnia.
kasiab
Będzie miała usuwany trzeci migdał i być może podcinane podniebienne, ale o tym zadecyduje lekarz przed zabiegiem. Dzięki za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiły, jakoś to może przeżyjemy
myszka838383
Mój synek będzie miał usuwany trzeci migdał 6 października. Też się boję (pout)
Achcha
Mój syn miał usuwane wszystkie migdały w wieku 6 lat. Też się strasznie bałam - szczególnie narkozy. Byliśmy w szpitalu dwie doby, mogłam być z synem cały czas, aż do samych drzwi na salę operacyjną. Po powrocie stamtąd płakał dopóki całkowicie się nie wybudził i nie zorientował, ze jestem z nim.
Gardło bardzo go bolało - nie jadł NIC przez cały dzień a na drugi niewiele. Pił jedynie ale tylko dlatego, że kazałm mu pić. Podawali mu środki przeciwbólowe.
Pocieszę Cię, że inne dzieci w szpitalu, które miały usuwane jeden, tzw. trzeci migdał były jedną dobę i po kilku godzinach od zabiegu hasały po sali i jadły kaszki.
Skutek wycięcia migdałów? Przez ponad dwa lata nie był chory, gdzie wcześniej miał anginy jedna za drugą albo jakieś przeziębienia i grypy. Fakt faktem, że wcześniej podałam mu szczepionkę Broncho-Vaxom po to by odsłonięte gardło nie "wpuściło" dalej bakterii i wirusów. Do tego dodatkowo przeszły mu wszystkie jakieś pseudoalergie (wcześniej alergolog nie zdiagnozowała na 100 % alegii ale stwierdziła nietolerancje pokarmowe). Otolaryngolog powiedział mi, że na migdałach bytują przeróżne bakterie, które powodują takie objawy (wysypki, wymioty, brak łaknienia).
beatka7623
No moja starsza miała usuwany 3 migdałek i nigdy wiecej (zla) Nie dość że miała 3 lekarzy i wszyscy twierdzili że powinna mieć te boczne poprzycinane Oczywiście ordynator operowal i nie przyciął, przebudziła się w srodku zabiegu z narkozy to jeszcze miała komplikacje po wycięciu (zla) Już myslałam że jeszcze raz jej będą robić ale córka mnie błagała żeby dać jej juz spokój i na antybiotykach jechałam prawie miesiąc (zla)

Fakt że tak jak nigdy mi nie chorowała tak przy tym 3 migdale zaczęła i po wycięciu rzadko już choruje Więc jeden plus (kciuki)
beatka7623
No w sumie dzieciaczki dość dobrze to znoszą Moja na 2 dzień już była w domu no i przez tydzień tylko musiała dość płynne rzeczy jeść Żeby nie podrażniać gardła (kciuki)

W sumie troszkę postraszyłam tą moją pierwsza wypowiedzią ale musiałam wylać żal na pana ordynatora że patałach (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.