Menu

Mikołaj

Jak wygląda u Was zwyczaj obdarowywania się prezentami z okazji Mikołajek? Czy tylko dzieci dostają prezenty, czy dorośli również? Czy są to kosztowne upominki czy raczej chodzi w Mikołajkach o symbolikę i drobnostki? Gdzie Mikołaj zostawia prezenty dla dzieci? Jaka była reakcja waszych pociech na widok mikołajkowych prezentów? Opowiedzcie jak spędzacie Mikołajki.

Ania
 1380  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina prezenty mikołaj

Odpowiedzi

monique25
Mikołaj miał byc w sumie symboliczny a Gwiazdka bogatsza no ale nie wyszło jak zwykle i byl obfity ; ale to dlatego że rodzina duża... Mikołaj przyszedł do wszystkich nie tylko do dzieciaków :)Kacek w tym roku zaprzyjaznil się z Mikołajem :p bo w tamtym roku to było wycie :pz prezentów zachwycony jak to dziecko :) dziś idziemy jeszcze na zabawę Mikołajową dla dzieciaków
korek221
Święty Mikołaj u nas przychodzi tylko do dzieciaczków - u nas był już wczoraj z powodu tego ,że dzisiaj Mikołaj pracuje do 23 (wujek:)) Grześ i jego kuzynek Kubuś dostali po mega worze z prezentami w których ,były słodycze ,książeczki i zabawki:)
Grześ o mało Mikołaja nie zdemaskował bo koniecznie chciał przymierzyć jego czapę:) , powiedział wierszyk , przeżegnał się na prośbę Mikołaja i dostał swój worek:)
Kubuś trochę się bał ale jak zobaczył, że Grzesiowi się żadna krzywda nie stała to stał się bardziej odważny.
Jutro do szkoły u Grzesia też przychodzi Mikołaj więc mały dostanie prezent jeszcze raz:))
joka26
Od nas prezent mikołajkowy Dominika dostała wczoraj. Dostała ciastolinę Play Doh i czekoladę (skromnie i zmieścił się prezent do buta). Bawiła się swoim prezentem do upadłego :) Jedyne rozczarowanie to to, że nie widziała osobiści Mikołaja
Dziś będzie miała nadmiar wrażeń: mikołajki w przedszkolu, upominki od rodziny. Będzie świętować że hej.
Mężowi też wrzuciłam czekoladę do buta. Niestety ja nie byłam grzeczna bo nic nie dostałam :( Ponarzekałam i mały mikołajek ma być u mnie wieczorem......zobaczymy, pewnie zapomni jak zawsze.
daryjka87poznan
Mikołaj przychodzi u nas w nocy, wkłada prezenty do butow-kozaki, Chyba ze sie nie zmieszczą to obok :D Inez w tym roku dostała bardzo hojnego Mikołajka bardzo byla zadowolona z prezentow. Mikołaja dostaja tylko dzieci, w kazdym razie tak jest u nas.
mala21
Chyba wszyscy byliśmy nie grzeczni w tym roku:) A tak na poważnie to małego prezent czeka na niego u dziadków. Dostanie klocki:) Jas pewnie dopiero w sobotę kupię mu jakąś czekoladę. Większy prezent dostanie na święta. Niestety z funduszami u nas kiepsko, całe szczęście mały jeszcze za bardzo tego nie kapuje. Na święta od nas będą sanki, od cioci klocki jedna babcia kupiła komplet pościeli, druga to nie wiem, a dziadek nie chciał zdradzić.:)Crzestna w ramach prezentu zobowiązała się do spłacenia jednej raty za sprzęt
Nula139
U nas prezenty mikołajkowe czekają tylko na dzieci.Są to zwykle słodycze i drobiazgi,większe prezenty przynosi w Wigilię Gwiazdor.
mammma
obdarowujemy córę drobiazgami, sami nie dostajemy nic, bo jesteśmy niegrzeczni :))
ulenka091987
u mojego męża w rodzinie mikołajków się nie obchodzi, dopiero w wigilię przychodzi święty Mikołaj, u mnie zawsze do dzieci przychodził Mikołaj w nocy z 5/6grudnia i rano budziliśmy się z prezentami w łóżkach :)
lola86
Dziś przyjechał teść przebrany za mikołaja razem z aniołkiem (chrzestną) małej i dali jej prezent bardzo się cieszyła do mikołaja (ma 9 miesięcy). I zerkała gdzie poszedł jak szedł sie rozebrać .Był też chrzestny z ciociami każdy przyniósł jakiś drobiazg .To był pierwszy mikołaj małej .Tylko teściowa nie raczyła się zjawić
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.