Menu

Mikołaj

dziewczyny w jaki sposób tłumaczycie małym dzieciom istnienie Mikołaja, co mówicie dzieciom, czy raczej od małego mówicie przyzwyczajacie, że z mikołajem jest jak jest....

natka86
 388  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem mikołaj

Odpowiedzi

renata29
Moje dzieci nie pytają.Liczy się to,że Mikołaj przynosi prezenty i już (grins)
jagoda30
A nie ma Mikołaja?(naglowke)(grins)
Ja od zawsze mówiłam,że jest i patrzy,obserwuje,słucha....
A dawanie prezentów zakańcza na dzieciach,dorośli sobie na wzajem kupują.
kalafiorowa
dzieciom potrzeba odrobiny magii w życiu. mikołaj jest, przynosi im przenty jak są grzeczne i tyle :) jeszcze nie pytają, czy naprawdę istnieje
katarynka3311
Ja mówię jak jest, że JEST Mikołaj, mieszka na biegunie i rozdaje prezenty. Nawet dostałyśmy list z Laponii od Niego, więc wiadomo, że jest.
Bestyjka
jak można tak dzieciom w głowie mieszać :-)
Tuptolek
Uświadomiłam Konradka jak poszedła do szkoły, żeby koledzy nie mieli z niego radochy, jakby się upierł, że to mikołaj w nocy p niebie fruwa. Mnie uswiadomił mój starszy brat, poznałam brutalną prawdę o MIkołaju, ale, że poszliśmy szukać prezentów to bardzo mnie nie interesiło kto przynosi prezenty, grunt, że były i była choinka i już.
Tuptolek
poszedł
Tuptolek
A co do grzeczności, nie wiem czemu u nas przed samymi świętami to Konradek psocił najbardziej.
Tuptolek
(grins)
goskapolak
Uświadomiłam córkę w przedszkolu.To rezolutna dziewczyna i stwierdziła,że Mikołaj w przedszkolu to był przebrany tata jej koleżanki.Powiedziałam więc prawdę.Nie chciałam by się tego dowiedziała od kolegów.Ale jednocześnie powiedziałam,że są dzieci,które wierzą i lepiej im nie mówić.I tak się dowiedzą.
Tuptolek
Chivas, myślę, że nie należy przesadzać, zobacz z jaką satysfakcją oznajmiłaś, że później to Ty uświadamiałaś inne dzieci o Mikołaju hehe a o dbaniu o wyobraźnię, to zależy od nas, jak my pokierujemy dzieci, u mnie Konrad ogląda bajki i gra w gry, ale równie dużo sam się bawi, sam wymyśla zabawki z pudełek itp, albo rozmyśla sobie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.