Menu

Mikołajki

W dniu 6 grudnia obchodzone są tak zwane Mikołajki. Z dniem tym związany jest zwyczaj obdarowywania dzieci i bliskich drobnymi upominkami. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki. Jak u was w rodzinie wygląda ten dzień? Czy dzieci znajdują prezenty rano pod poduszką? Czy robicie także upominki dla osób dorosłych? Opowiedzcie jak wyglądają Mikołajki w waszym domu i jakie prezenty w tym roku przyniósł Święty Mikołaj.

Ania
 1540  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

dzieci prezenty zwyczaj tradycja mikołaj mikołajki

Odpowiedzi

dorotx
U nas obchodzimy bardziej mikołajki i są prezenty ale tylko dla dzieci.Tak było jak ja byłam mała i ja też tak robię.U nas Mikołaj dzwoni dzwonkiem w okno wieczór to znaczy że idzie i zostawia prezenty na ganku bo biedny nie ma czasu bo jeszcze ma dużo dzieci odwiedzić(smiech)Moje dzieci teraz dostaną organy grę eurobiznes lalkę śpiewającą plecak paletki i kamerkę internetową (prezent) oraz słodycze a jeszcze dzieci dostają od chrzestnych jakieś uopominki (prezent)
ulenka091987
u mnie w domu Mikołaj zostawiał prezenty pod poduszką, rodzice kupowali dla dzieci jakieś zabawki i słodycze, gdy starsi bracia zaczeli pracować to i dla rodziców znalazł się prezent, a u mojego męża Mikołaj pod choinkę przynosi prezenty tak że dziś nie świętujemy
Nula139
U nas prezenty rano dzieci znajdują na parapecie-przez okno wszedł Mikołaj.
Sa to zazwyczaj słodycze lub drobne upominki.
U nas Mikołajki świętuja dzieci,natomiast duże prezenty dla całej rodzinki sa w Wigilię pod choinką od Gwiazdora.
szyszunia102
u nas na mikołaja prezenty dostaja tylko dzieci, jest to przewaznie mala zabawka i slodkosci, odkad urrodzil sie Wojtus to przynosi je mikołaj. dzisiaj juz nas odwiedzil. Wojtus byl szczesliwy ze dostal prezenciki, Powiedzial mikolajowi czesc i oprowadzil go po swoim pokoju, nawet ciastem chcial go poczestowac:)
emiliab
U nas prezenty Mikołaj zostawia pod poduszką i obdarowuje tylko dzieci. Zazwyczaj są to zabawki i słodycze. Synek w tym roku dostał od babci samolot, od wujka klocki i traktor, a od chrzestnego bajki na dvd "Krecik", rękawiczki do zabawy w śniegu i dużo słodyczy od wszystkich. Od nas rodziców dostał duże piankowe puzzle ze zwierzątkami.
xjulka
KIEDYŚ TAKIE UPOMINKI ROBILIŚMY KAŻDEMU ALE JAK NARODZIŁO SIĘ W NASZEJ RODZINCE SPORO DZIECI TAK ZAPRZESTALIŚMY TYLKO NA POCIECHACH MOJA CÓRECZKA W TYM ROKU DOSTAŁA LALECZKĘ OSTATNIO SĄ TO JEJ NAJLEPSZE ZABAWKI LALKA SIUSIA I JEST TO DLA NIEJ SUPER ZABAWA
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.