Menu

Mleczaki

Mam 31lat :(imam jeszcze dwa mleczaki 2 i 3 z lewej strony apo prawej zamiast tych dwóch mleczaków mam stałego zęba ale jednego i taka sama sytuacja jest z lewej strony tyle tylko że ten stały ząb na zdjęciu rentgenowskim rośnie krzywo i dlatego te mleczaki pewnie jeszcze mam. Dwójka zaczyna mi się psuć i co gorsze dentystka boi się leczyć bo mówi że może się ten ząb skruszyć. trójka jest zdrowa. Byłam też u ortodonty który zalecił mi wyrwanie mleczaków i założenia aparatu który by ściągnął tego zęba stałego i przy okazji wyrównałby mi zęby. Tylko to może trwać nawet 3 lata jak tamten ząb mi wyrośnie. I nie wyobrażam sobie jak miałabym trzy lata być bez zębów i to z przodu. Co prawda mówi że blaszki zasłonią trochę i nie będzie tak tragicznie , ale... Co byście zrobiły na moim miejscu? A może znacie jakieś podobne przypadki i coś mi doradzicie.

boja
 2433  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

ząb mleczaki

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Moja siostra tak miala. Jakos pare lat temu wyrwala mleczaka dolnego kla i rzeczywiscie baaardzo dlugo nie rosl jej nowy. Juz sie bala, ze tak jej zostanie. Ale na szczescie zab wyrosl.
boja
A miała aparat? Boję się jak cholera i nie wiem czy w tym wieku pomoże coś aparat ...z drugiej strony technika tak poszła do przodu...
kasia13_archiwum
Nie miala...

A apropos tego, czy w tym wieku aparat pomoze... Oczywiscie, ze tak.

Mam kolezanke, ktora miala aparat jakos tak majac 25 lat. Jakie ona miala krzywe zeby. Nosila nie wiem teraz jak dlugo, ale troszke na pewno. Teraz ma sliczne zabki.
boja
Nie mam krzywych tak bardzo tylko mam dużą przerwę bo zamiast dwóch zębów wyrósł mi 1 i to samo będzie po lewej stronie ,więc aparat by poprzesuwał ząbki. No muszę iść ...zbieram się już 4 lata..
kasia13_archiwum
No to idz... zawsze zeby potem jeszcze ladniejsze... :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.