Menu

Mleczne ząbki

Jak dbacie o higienę mlecznych ząbków u Maluszków?

Ania
 1431  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Przedszkolak Opieka nad dzieckiem Zdrowie

Odpowiedzi

justa
To ważne by już u niemowlaka dbać o dziąsełka a potem o pierwsze ząbki. Mój maluszek chętnie od zawsze pozwalał myć sobie ząbki. Pierwsze szczoteczki bardzo szybko się 'zużywały' bo były dość mocno pogryzione. Teraz już jest dużo lepiej i nawet sam pamięta o tym, że ząbki trzeba szorować codziennie.
PaniMisiowa
Popieram. Nawyk mycia ząbków trzeba od najwcześniejszych lat wprowadzać.
paula80
Myć ząbki i dawać przykład :) Maksiu też chętnie próbuje sam myć ząbki. Szczoteczkę zmieniamy często ale ie dlatego, że się zużywają, ale dlatego że po jakimś czasie się mu nudzą. Dlatego uatrakcyjniamy mycie ząbków nowymi, ciekawymi szczoteczkami.
Dona
A jak namawiacie swoje dzieci do mycia zebow?bo moj maluszek strasznie tego nie lubi.Smakuja mu smakowe pasty,uwielbia wybierac sobie szczoteczki ale z praktyka juz gorzej
Milewicz
mój Kubuś jeszcze gdy nie miał ząbków gryzł specjalną szczoteczkę na dziąsełka.od roku szoruje ząbki z wielką chęcią i zapałem. Kubuś ma 2 latka i o szczotkowaniu ząbków nie zapomina zarówno rano i wieczorem. jakiś czas temu nauczył się wypluwać pastę, chociaż większość jej zjada. ale nie tylko szczotkowanie ząbków jest ważne. po wieczornym myciu nie wolno dawać żadnych napojów słodzonych, bo bardzo łatwo o próchnicę. tylko woda
czarna
Dona sprobuj pozwolić małemu żeby umył Twoje zęby a potem ty jego - dzieci to traktują jako dobrą zabawę! Może to go przekona - najpierw myjcie sobie zęby na wzajem potem każdy sobie. Weź małemu podstaw koło umywalki taborecik ty kucnij żebyś była na jego poziomie i pokazuj mu jak śmiesznie wyglądacie w lustrze z pełną buzią piany... zabawa gwarantowana a jak będzie z myciem ząbków to się zobaczy! Powodzenia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.