Menu

Mleczne ząbki.

Witam. Powiedzcie mi kochane mamusie, co sądzicie o leczeniu ząbków mlecznych u dzieci? Zauważyłam u swojego 4-letniego synka kilka ubytków, postanowiłam iść do dentysty. W sąsiedniej miejscowości jest gabinet w którym pan stomatolog zajmuje się dziećmi. Świetna atmosfera, dobre podejście, nawet leczenie przy użyciu podtlenku, dziecko ma do wyboru kolor plomby. Dentysta tak zbajerował dziecko, że ząbek wyleczony bez żadnego znieczulenia. Zastanawiam się jednak, czy leczenie mleczaków, to nie są wyrzucone pieniądze, skoro i tak za kilka lat wypadną???

33anna
 536  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

Agunia
nieleczone mleczaki prowadza do prochnicy zebow stalych. jesli mleczka ma nieleczona prochnice to jest spore prawdopodobienstwo, ze staly zabek urosnie juz zaatakowany prochnica.
33anna
Właśnie prowadzę wojnę , bo moim zdaniem trzeba leczyć, a teściowie mojemu mężowi nagadali, że to strata pieniędzy.
smerrfetka
Trzeba leczyć zęby mleczne.Pamiętaj ,że pod zębami mlecznymi są zęby stałe na które może przejść próchnica...A nawet jeśli nie wyleczysz mleczaki jeden od drugiego będzie się zarażał,a zęby mleczne wszystkie na raz nie wypadają,więc wypadną pierwsze jedynki urosną nowe a w mleczakach będzie próchnica iiiii się zarażą....Co jak co ale ja jestem za leczeniem
renata29
wypadną a potem urosną stałe już z próchnicą a te już tak łatwo nie wypadają i po nich nie ma następnych
MiJa
do 18 roku życia dzieci mają opiekę lekarską ZA DRMO!!! o ile oczywiście są ubezpieczone.
piasekpustyni
@ Agunia ma rację!!! próchnica w mleczakach jest niebezpieczna dla stałych które wyrosną!!!
33anna
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, utwierdziłam się, że mam rację.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.